• DOLAR 17.945
  • EURO 18.432
  • ALTIN 1038.09
  • ...
Mehmet Barlas: 'Zafer kazandık diye övünmeyin'
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Sabah’ın başyazarı Mehmet Barlas, Türkiye’nin Madrid’de İsveç ve Finlandiya’nın NATO yolundaki mutabakatını değerlendirdi. Mehmet Barlas, “Dış politikada bir durum hakkında kesin yargıya varmak zordur. Bakalım sözlerini tutacaklar mı? Şu anda iyimserliğe kapılıp "Zafer kazandık" diye övünmenin de "Taviz verdik" diye yerinmenin de bir anlamı yoktur.” dedi.

SÖZLER NE ÖLÇÜDE GERÇEKLEŞECEK BİLMİYORUZ
Barlas, Türkiye’nin İsveç ve Finlandiya ile mutabakatına ilişkin, “NATO Zirvesi'nde her şey değişti. Terörle mücadele edecekleri garantisini veren İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğinin yolu açıldı. Tabii bu verilen sözlerin, yapılan anlaşmanın ne ölçüde gerçekleşeceğini bilmiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

ERDOĞAN İLE PUTİN'İN DİYALOĞU ESKİSİ GİBİ DEVAM EDECEK Mİ?
Rusya’nın bu durumdan rahatsız olduğunu ifade eden Mehmet Barlas, “Erdoğan ile Putin'in diyaloğu acaba eskisi gibi devam edecek mi? Acaba Yunanistan'daki Amerikan üsleri kaldırılacak ve Türkiye'nin mavi vatanı Yunanistan tarafından da kabul edilecek mi? Suriye'deki Amerikan destekli terörizme karşı Türkiye'nin yapacağı askeri harekât nasıl karşılanacak?” diye sordu.

Bu haberler de ilginizi çekebilir