• DOLAR 16.615
  • EURO 17.613
  • ALTIN 975.535
  • ...
Filistinli adamdan Bakan Çavuşoğlu’na: Buraya israil ile normalleşmek için gelmeyin
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

HABER MERKEZİ

Son zamanlarda İşgal rejimi ile ‘normalleşme’ adımları atan hükümete, hem içerde hem de İslam ümmetinden tepkiler gelmeye devam ediyor. Son olarak Filistinli bir adam, işgal rejimi ile görüşmek için Kudüs’e giden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na tepki gösterdi.

Mescid-i Aksa’yı ziyaret eden Çavuşoğlu, burada bulunan Filistinliler ile ayak üstü sohbet etti. Bu sırada Filistinli bir adam, Mevlüt Çavuşoğlu’nun yanına gelerek tarihi bir hitap gerçekleştirdi. Filistinli adam, “Mescid-i Aksa bütün Müslümanlara haykırıyor ve diyor ki: Ey ümmetim, gelin benim kurtarın. Müslümanları burada kurtarıcımız olarak karşılamak istiyoruz. Mescid-i Aksa tehdit altında, onu yıkmak istiyorlar. Mesicid-i Aksa’nın ne normalleşme ve işbirliği ne de güvenlik önlemlerine tahammülü yok. Mesicd-i Aksa Türkiye’nin ordularını bekliyor. Allah bütün Müslümanları mübarek kılsın. Kudüs halkının mesajı ve Abdülhamid’in vasiyeti budur. Sizler Kanuni ve Sultan Fatih’in torunlarısınız. Buraya fatihler olarak gelmenizi istiyoruz.” dedi.

Filistinli adamın sözlerinin bitmesini beklemeyen Bakan Çavuşoğlu, bölgeden uzaklaştı. Öte yandan çevredekiler de Filistinli adama destek verdi.

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir