• DOLAR 16.885
  • EURO 17.833
  • ALTIN 992.103
  • ...
Batman'da Öğrencilere trafik haftası nedeniyle uygulamalı eğitim verildi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Batman merkez Vakıfbank İlkokulu bahçesinde düzenlenen trafik haftası etkinliğe Batman İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Adem Taşkın ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran katıldı.

Etkinlikte, çocuklara uygulamalı trafik kuralları eğitimi verilirken öğrencilere trafik şube müdürlüğünün kullandığı cihazlar tanıtıldı. Ayrıca bazı öğrencilere fahri trafik polisi ve trafik dedektifi kartı verildi.

"İhmal ve unutkanlık bizi ağır sonuçlarla baş başa bırakabilir"

Mahmut Kurtaran

Okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte öğrencilere bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran "Trafikte çok küçük bir ihmal ve unutkanlık maalesef ağır kayıplarla bizi baş başa bırakabilir." dedi.

Kurtaran, "Trafik hepimizin hayatında gerçekten çok önemli bir yer kaplıyor ve bunun için bugün trafik haftasında İl Emniyet Müdürlüğümüz ve İl Jandarma alay komutanlığımız, trafik polisi memurlarımız ve jandarma trafik görevlilerimiz ile beraber toplanmış bulunmaktayız. Özellikle trafik kuralları konusunda bizim ders olarak da verdiğimiz, bu uygulamalarla pratik bir hal aldı. Özellikle sizden polis arkadaşlarımızın burada yapacağı uygulamalara çok dikkat etmenizi istiyorum çünkü çok küçük bir ihmal ve unutkanlık maalesef ağır kayıplarla bizi baş başa bırakabilir." şeklinde konuştu.

Köroğlu Kıraç

Etkinlikte öğrencilere tavsiyelerde bulunan İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç ise şunları söyledi:

"Yapılan etkinliğin tek bir amacının ülkemizde son zamanlarda büyük bir dikkat ve çalışmayla en asgari düzeye indirdikleri trafik kazalarını en aşağıya çekmektir. Arkadaşlarımızın burada yaptıkları sergileme ve sunumlar tek bir amaca yönelik, o da sizin gibi minik ya da yarının büyükleri, sürücüleri yani geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin daha dikkatli, daha duyarlı olmalarını sağlamaktır." (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir