• DOLAR 31.034
  • EURO 33.889
  • ALTIN 2028.872
  • ...
Şahinbey Belediyesi Çanakkale ziyaretlerine yeniden başlıyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Yüzbinlerce öğrenci ve vatandaş özel uçakla Çanakkale'ye giderek Gelibolu Yarımadası'ndaki savaş alanlarını ve şehitlikleri rehber eşliğinde ziyaretlerini gerçekleştirdi.

Düzenlenen proje ile öğrenci ve vatandaşlar ecdadı ziyareti sırasında birçok ilki de bir arada yaşıyor. İlk defa uçağa, vapura binen ve hatta ilk defa Gaziantep dışına çıkan bazı öğrenciler Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyor.

Şahinbey Belediyesi “Gaziler Diyarından, Şehitler Diyarına” projesi kapsamında düzenlediği ziyaret 2022 yılında da sürdürerek, 31 bin öğrenci ve vatandaşı ecdadıyla buluşturacak.

Günü birlik özel uçakla Çanakkale’ye giden vatandaşlar Çanakkale'deki şehitlikleri ziyaret ederek, ecdadı için dua ediyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, öğrencilere Çanakkale’de verilen destansı mücadelenin tüm dünyaya örnek olduğunu belirterek, “Çanakkale bizim tarihimizde çok önemli bir yere sahip. Çünkü Çanakkale’de yüzyılın destanı, inancın zaferi ile yazıldı. Çanakkale; ‘İman varsa imkânda vardırın canlı bir tezahürüdür. 15 yaşındaki gençlerimiz ve ecdadımız yedi düvele karşı destansı bir mücadele ortaya koymuşlardır.”  dedi.

Türkiye’de yaşayan herkesin mutlaka Çanakkale’yi ziyaret etmesi gerektiğini belirten Tahmazoğlu, “Bu nedenle Şahinbey bölgesindeki tüm lise öğrencilerimize Çanakkale’ye ziyaret imkânı sunuyoruz. Uçak ile günübirlik bir ziyaret yapıyoruz ve bu Türkiye’de bir ilk. Öğrencilerimizi ecdatlarıyla bir araya getirerek tarihimizi öğretiyoruz.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir