• DOLAR 16.783
  • EURO 17.497
  • ALTIN 976.05
  • ...
Maskelerin çıkarılmasından rahatsız olan biri var: Mehmet Ceyhan!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Haber Merkezi

Birçok ülke sert pandemi önlemlerini terk ederken maskeler de yavaş yavaş çıkartılıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da maskelerin çıkarılması için önümüzdeki haftayı işaret etmişti. Ancak maskelerin çıkarılmasından rahatsız olan biri var: Mehmet Ceyhan. Pandeminin tartışılan ismi Mehmet Ceyhan, buna da karşı çıktı.

BAKAN KOCA’DAN UMUTLANDIRAN MASKE AÇIKLAMASI

Yeni kararlar alacağını söyleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Maskelerin ne zaman çıkacağı konusu da dahil olmak üzere bundan sonra neler yapılacağını net bir şekilde ifade edeceğiz." açıklamasını yaptı.

"UMARIM BİLİM KURULU MASKE UYGULAMASINI KALDIRMAZ"

Maske zorunluluğunun kaldırılması için çağrılar sürerken Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, konuya ilişkin tepki çeken bir açıklama yaptı. Ceyhan, "Umarım Bilim Kurulu maske uygulamasını kaldırmaz" ifadelerini kullandı.  Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ceyhan,  "En büyük hata başka ülkelerdeki uygulamayı örnek gösterip, biz neden yapmıyoruz demek. 4. dalgada ‘İngilizler şöyle yapıyor’ dedik, yaptık. Ne oldu? Vaka sayısında İngiltere dünyada 1. biz 2. olduk.” dedi.

"MASKELERİ ÇIKARIN DEMEK, ÖLDÜRME POTANSİYELİ OLAN BİR GRUBU SOKAĞA SALMAKTIR"

Ceyhan, halka korku pompalayarak şu ifadeleri kullandı: “Kullandığımız cerrahi maskeler bildiğiniz gibi, virüsün size bulaşmasını değil, sizdeki virüsün başkasına bulaşmasını önler. Yani maskeleri çıkarın demek, öldürme potansiyeli olan bir grup katili sokağa salıp, diğer vatandaşları öldürmelerine izin vermekten farksızdır. Umalım ki o toplantıda bu konular yeniden düşünülsün. Önlem almak istemeyen, aşı olmayı reddedenlerin özgürlüğü kadar; hastalanıp ölmek istemeyenlerin hakları da dikkate alınsın."

Bu haberler de ilginizi çekebilir