• DOLAR 31.034
  • EURO 33.793
  • ALTIN 2029.167
  • ...
Gaziantep’te gençler ve çocuklar için kitap fuarı düzenlenecek
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şahinbey Belediyesi tarafından 14-20 Şubat tarihleri arasında Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek olan “Çocuk Şenliği Kitap Fuarı”nın hazırlıkları tamamlandı.

18 yazar, 70 yayınevinin katılacağı kitap fuarında, 4 müzikal, 2 sinema ve bir tiyatro gösterimi sunulacak. Ayrıca çocukların eğlenmesi için 5 tane şişme oyun grubu, 2 elektronik oyun aleti, 9 tane atölye ve 4 oyun alanı oluşturacak.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 14-20 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan çocuk şenliğine tüm vatandaşları davet etti.

“Çocuk şenliğimize davetlisiniz”

Şahinbey Belediyesi olarak gençler ve çocuklar için çok güzel etkinlikler hazırladıklarını belirten Tahmazoğlu, “Aslan Hür Kuş, Kral Şakir gibi animasyon filmlerin yanı sıra Rafadan Tayfa, Niloya gibi müzikaller, çocuk tiyatroları ve devasa şişme oyun grupları ile eğlenceli etkinlikler, 70 yayınevinin ve 18 yazarın katılacağı kitap fuarı okuyan çocuk şenliğimizde olacak. 14-20 Şubat tarihleri arasında Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenleyeceğimiz etkinliğe tüm hemşerilerimizi davet ediyorum.” dedi.

“Çocuklar okumayı daha da sevecek”

Doktor Cemil Karslıgil İlkokulu öğretmenlerinden Sibel Baştaş, çocukların okumayı daha da çok seveceğini belirterek, “Okuyan Çocuk Şenliği Fuarı’nı heyecanla bekliyoruz. Çünkü çocuklarımız okumayı çok seviyorlar. Başkan Mehmet Tahmazoğlu gönderdiği kitaplarla çocuklara değerlerimizi anlatan bilgiler veriyor. Çocuklar gönderilen kitaplarla okumayı daha da çok sevdiler. Düzenlenecek olan kitap fuarı ile bu sevgi daha da katlanacak.” diye konuştu.

“Kitap fuarı için oldukça heyecanlıyız”

Öğretmen Kübra Cengiz, çocukların birbirinden değerli yazarlarla bir araya geleceğine dikkati çekerek, “Daha önce düzenlenen fuarda birbirinden değerli yazarlarla tanışma fırsatımız oldu. Düzenlenecek olan okuyan çocuk şenliği kitap fuarı içinde oldukça heyecanlıyız. Bunun yanı sıra çocuklar için oyun alanları ve sinema etkinlikleri düzenlenecek. Başkanımız ayrıca eğitimde her zaman bizlerin yanında kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“Dolu dolu geçecek olan bir fuar olacak”

Öğretmen Hakan Çite ise düzenlenecek olan fuara kızıyla birlikte katılacağını belirterek, “Daha önce yetişkinlere ve gençlere yönelik düzenlenen kitap fuarı etkinliğine kızım ile birlikte gitmiştim. Kızım o fuarda bana eşlik etmişti. Bu defa okuyan çocuk şenliği fuarı için ben kızıma eşlik edeceğim. Etkinlikleri inceledim ve dolu dolu geçecek olan bir fuar olacak. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

“Fuar Gazi şehrimize sosyal ve kültürel açıdan çok şey katacaktır”

Öğretmen Dilek Afacan da Tahmazoğlu’nun eğitime önemli destekler verdiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Şahinbey Belediyemiz tarafından düzenlenecek olan okuyan çocuk şenliği fuarı Gazi şehrimize sosyal ve kültürel açıdan çok şey katacaktır. Fikirlerinizi benimsiyoruz. ‘Siz isteyin biz gerçekleştirelim’ diyen bir başkanımız var. Başkanımız sayesinde bir öğretmen olarak kendimi ve öğrencilerimiz çok şanslı görüyorum.”

“Heyecanla bekliyoruz”

Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenecek kitap fuarını heyecanla bekleyen çocuklar ise etkinlikten dolayı Tahmazoğlu’na teşekkür ederek, “Belediyemizin daha önce yaptığı etkinliklere de katılmıştım. Okuyan çocuk şenliği kitap fuarında okumak istediğimiz kitaplar ve tanışmak istediğimiz yazarlar var. Düzenlenecek söyleşilerde ve etkinliklerde güzel şeyler öğreneceğimize inanıyoruz. Bizlere bu etkinliği düzenleyen Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederiz.” diye konuştular. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir