• DOLAR 16.192
  • EURO 17.466
  • ALTIN 965.283
  • ...
Ahırı kara gömülen besiciden yetkililere: Ahırım çökerse hayvanlarım telef olacak!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Palu ilçesi Hasbey köyünde, 200 küçükbaş hayvan beslediği ahırının yoğun kar nedeniyle çökme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını belirten besici Selahattin Güneş, 3 metreyi bulan kar nedeniyle yetkililerden yardım istediğini ancak şu ana kadar taleplerine cevap verilmediğini söyledi.

Palu Kaymakamlığından yaklaşık bir haftadır yardım talebinde bulunduğunu ancak kendi imkanlarıyla karları temizlemesi yönünde cevap verildiğini kaydeden Güneş, ahırın tamamen kar altında kaldığını söyledi.

Ahırın her an yıkılabileceğini belirten Güneş, iş makinalarıyla duruma müdahale edilmediği taktirde büyük bir zarara uğrayacağını ve hayvanlarının telef olmasından endişe duyduğunu dile getirdi.

Yetkililerden yardım talebini yineleyen Güneş, şöyle konuştu:

Ahırlarım komple karın altında kalmış durumda. Palu Kaymakamlığından 1 haftadır yardım istiyorum. Bana herhangi bir ulaşım sağlanmadı. Palu Kaymakamlığı, talebime ilişkin olarak verdiği yanıt; 'çevre köylerden 10-15 insan topla, ahırların etrafını aç!' şeklinde oldu. Şunu belirteyim ki kar 3 metre yağmış. Benim ahırlarım ise 2 metre 80 santimetre boyunda ve komple karın altında kalmış durumda. Bir Kaymakamlık bana, 'Git insanları bul, al burayı açtır!!' demesi ne kadar sağlıklı? Buralar kaç insan gücüyle açılabilir ki? Bir iş makinasının açamadığı yolu, hangi emek ve güçle açabiliriz ki?

Güneş son olarak, "Çok zor durumdayım, çünkü bu gidişle hırlarım çökecek. Şu an yeniden yoğun kar yağışı başladı. Ahırlarım çökünce tüm hayvanlarım telef olacak. Bu bizim rızık kapımız. Eğer bir üreticiye sahip çıkılmıyorsa ben ne yapabilirim?" diyerek sitemde bulundu. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir