• DOLAR 13.581
  • EURO 15.314
  • ALTIN 795.01
  • ...
Belçika, imamı sınır dışı etti!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Sınır dışı kararı Belçika İltica ve Göçten Sorumlu Devlet Bakanı Sammy Mehdi tarafından doğrulandı.

Belçika'daki Faslı İmamlar Birliği'nin başkanı olan İmam Mohamed Toujgani , Belçika'nın iç istihbarat teşkilatı tarafından gözetleniyordu.

Belçika hükümeti perşembe günü yaptığı açıklamada, 2009 yılında bir videoda "Yahudilerin yakılması" çağrısında bulunan Faslı bir imamın, ekim ayında Belçika'da ulusal güvenlik tehdidi olarak belirlendiğini ve sınır dışı edildiğini açıkladı.

Belçika polisi "En iyi Yahudiler yanar" tezahüratı hakkında inceleme başlattı!

İlk olarak Belçikalı yayın kuruluşu VRT tarafından açıklanan sınır dışı etme, Belçika İltica ve Göçten Sorumlu Devlet Bakanı Sammy Mehdi tarafından doğrulandı.

İmam Mohamed Toujgani geçen yıla kadar Belçika'daki Müslümanlar için en büyük ibadet yerlerinden biri olan Molenbeek'teki Al-Khalil camisinde vaaz veriyordu.

Mehdi, belirlediği 10 yıllık sınır dışı yasağının güvenlik servislerinden gelen bilgilere dayanarak ve ulusal güvenliğe yönelik ciddi tehlike belirtileri nedeniyle aldığını ifade etti.

Mehdi, Belçika parlamentosunun bir oturumunda yaptığı konuşmada, "Bu adam muhtemelen Belçika'daki en etkili vaizdi. Ulusal güvenliğimizi bölen ve tehdit edenlere müsamaha göstermeyeceğiz" dedi.

Mehdi, milletvekillerine Toujgani'nin artık Belçika'da olmadığını açıkladı.

VRT'ye göre, Toujgani sınır dışı edilmesine itiraz etmeyi planlıyor.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir