• DOLAR 17.933
  • EURO 18.41
  • ALTIN 1039.38
  • ...
​Diyarbakır'da TYP kapsamında okullara 398 temizlik personeli alınacak
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında okullarda temizlik personeli olarak istihdam edilmek üzere 398 kişi alınacak.

Açılan kontenjan için başvurular yarın itibariyle başlayıp 5 gün devam edecek. Başvurular, kuruma gelmeden ALO 170 üzerinden ya da https://esube.iskur.gov.tr/ internet adresi üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifre kullanılarak yapılabilecek.

Noter kurası yönteminin kullanılacağı aday seçiminde tüm İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri nezdinde TYP’ler için bay başvuru sahiplerinde engelli ve eski hükümlülük koşulları hariç 35 yaş üstü olma koşulu aranıyor.

SGK sorguları esnasında 4/a sigortalılığı bulunan, emeklilik kaydı bulunan ve vergi mükellefiyeti bulunan kişiler TYP’den yararlanamayacağı gibi başvuru tarihinden önceki bir ay içerisinde SGK 4/a sigortalı kaydı olanlar katılımcı olarak seçilemeyecek.

TYP’lere; Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde aynı hanede oturan kişilerden şartları sağlayan herkes başvuru yapabilecek, daha önceki projelerde çalışan hane halkı da dahil olmak üzere ancak bir kişi katılımcı olarak belirlenecek. Aynı haneden başvuru yapan kişilerin başvuru tarihine en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışması sonucu elde ettikleri gelirler toplamının asgari ücretin 1,5 katını aşması durumunda bu hanede oturanlardan hiçbiri TYP’ye katılamayacak.

Kura sonrası oluşan listeler nihai liste olmayıp, yüklenici ve İŞKUR tarafından gerekli inceleme ve kontrol işlemleri sonrasında kesinleşecek. İnceleme işlemleri tamamlanmadan program başlatılmayacak. Nihai Listelerin açıklanması için 15 Şubat öngörülüyor. 1 Mart'ta başlayacak olan TYP 31 Mayıs da sonlanacak. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir