• DOLAR 13.509
  • EURO 15.253
  • ALTIN 803.184
  • ...
KILIÇDAROĞLU’NUN 'HELALLEŞME' AÇIKLAMASINA BİR CEVAP DA PKK’DEN
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

PKK'nin yöneticilerinden CHP Genel Merkezi ve Kemal Kılıçdaroğlu'na mesajlar gelmeye devam ediyor. PKK elebaşı Duran Kalkan, CHP'yi tezkereye 'hayır' demesi konusunda uyarmış, CHP'nin 'hayır' oyu vermesi sonrası da Kılıçdaroğlu'nu takdir etmişti. Kendini Kürd halkının temsilcisi gibi gören PKK’nin yöneticilerinden Mustafa Karasu 'dan da CHP'ye 'helalleşme' mesajı geldi. Kılıçdaroğlu'nun, "Helalleşmek geçmişi değiştirmez ama geleceğimizi kurtarır. Geçmişte partimizin de hataları oldu; helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım" sözlerini değerlendiren Karasu, 'özerklik' şartı sundu.

ÖZERKLİĞİ TANIRSANIZ OLUR
Kürd halkının, haklarını ancak PKK aracılığıyla elde edebileceği gibi bir hezeyanla yapılan açıklamada: Helalleşmeye hazır olunduğu ancak bunun tek yolunun özerklik olduğu iddia edildi.
Kürd halkını temsil eden diğer STK ve partiler ise; eğer bir helalleşme olacaksa, bunun Kürd halkının bizzat kendisiyle olacağını, tek bir oluşum veya örgütün muhatap alınacağı hiçbir girişimin, Kürd halkının tamamı tarafından desteklenmeyeceğini belirtiyorlar.

 

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir