• DOLAR 13.252
  • EURO 15.02
  • ALTIN 757.672
  • ...
Halid Meşal'den esirler hakkında açıklama
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

131 günlük açlık grevinden sonra özgürlüklerine kavuşacaklarına dair kesin tarih verilmesi üzerine açlık grevlerini askıya alan Kayid El-Fusfus ile Iyad El-Herimi'nin ailelerini telefonla arayan Meşal "Bu, değerli kahramanların kazandığı büyük mübarek zafer, işgal zindanlarındaki esirler hareketinin bir zaferidir. Bu Filistin için bir zaferdir. Kutsal topraklarımızda direnen halkımızın siciline altın harflerle yazılacaktır." dedi.

Meşal, esir aileleriyle yaptığı telefon görüşmesinde, esirlerin sağlık durumlarının kötüleşmesine ve yavaş yavaş ölüme doğru sürüklenmelerine rağmen, direnişlerini 131 gün boyunca kararlılıkla sürdürdüklerini söyledi.

Açlık grevindeki esirlerin durumunu günü gününe takip ettiğini belirten Meşal, esirler davasının bütün toplantılarında ve çalışmalarında öncelikler listesinin başında yer aldığını, Hamas'ın neye mal olursa olsun, esirleri işgal zindanlarında terk etmeme konusunda kendine söz verdiğini ifade etti.

Esir Fusfus ile esir Herimi'nin aileleri de kendilerini aramasından ve oğullarının zor günler geçirdikten sonra kazandıkları zaferlerini kutlamasından dolayı Halid Meşal'e teşekkürlerini iletti. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir