• DOLAR 9.262
  • EURO 10.792
  • ALTIN 526.391
  • ...
HÜDA PAR Elazığ'da esnaf ziyareti gerçekleştirdi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Elazığ'ın Kovancılar ilçesine bağlı Karınca köyüne bir ziyaret gerçekleştiren HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Kavaklı ve beraberindeki heyet, köy sakinleri ile görüşerek sorunlarını dinledi. Kavaklı,köylülerin sorunlarının çözümü hususunda parti olarak ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Daha sonra Kovancılar ilçe esnafını ziyaret eden HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı ve beraberindeki heyet, burada da esnafla görüşerek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Kavaklı, köy ve esnaf ziyareti sonrası, vatandaşların yaşadığı mağduriyete ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Karınca köy muhtarının daveti üzerine köye gittiklerini belirten Kavaklı, özellikle köyün tarıma elverişli arazileri olmasına rağmen 15 yıldır su yokluğu nedeniyle tarım yapamadıklarını aktardı.

Köylülerin yaşadığı bu sıkıntıya bir an önce çare bulunması gerektiğini belirten Kavaklı, "Köylerimizde ciddi problemler var. Halk bu problemleri siyasilere ulaştırmaya çalışıyor. Siyasi parti başkanlarını köylerine davet ediyor. Karınca köyüne yaptığımız ziyarette köy muhtarı ve köy heyeti köylerinde var olan sorunlarından bahsettiler. Bu sorunların başında tarım ve ekonomi sorunu gelmektedir. Karınca köyünün sulu tarıma elverişli arazileri var. Bu köyde yaklaşık 15 yıldır su yok. Kanallar tamamıyla kapanmış durumda.  Köy halkı şu an sadece susuz tarım yapmaktadır. Bu şekilde çiftçilik yaptıkları için de verimi düşük ürün almaktadırlar. Köy halkı tekrar kanalların açılması ve suyun verilmesini talep ediyor. Muhtarımızın bize anlattığına göre, Karınca köyünde okul problemi yeni başlamış. Okulları depremden dolayı zarar görmüş. Yeni okulun yıkılıp yıkılmayacağı, yıkıldıktan sonra yapılıp yapılmayacağı konusunda ciddi tereddütleri var. Muhtarımızın belirttiğine göre okul yıkılırsa taşımalı eğitime geçmek zorunda kalacaklar. Köy halkı taşımalı sistemi kabul etmiyor. Eğer yeni okul yapılacaksa ilk ve ortaokulu içine alan bir inşaatın yapılmasını istiyorlar. Köyün yol, temizlik problemleri var. Çöplerin alınmaması gibi sorunları var." dedi.

Kovancılar esnafı ile gerçekleştirdikleri ziyareti de değerlendiren Kavaklı, ilçenin, ülke genelinde olduğu gibi ekonomik sıkıntıdan muzdarip olduklarını gözlemlediklerini, özellikle ürünlerin sürekli zam almasından dolayı esnafın bu durumu vatandaşa anlatamadıklarını ve esnafın bu durumdan çok şikayetçi olduğu belirtti.

Kavaklı, "Artık vatandaş Kovancılar'ın sorunlarını konuşmak dahi istemiyor. Sebebini sorduğumuzda, 'Dile getirdiğimiz sorunlar çözüm bulmadı ki bundan sonra söyleyeceğimiz sorunlar çözüm bulsun' cevabıyla karşılaşıyoruz. Esnafın sorunların çözüleceğine ilişkin artık inancı kalmamış. Açıkçası esnaf hem idareden hem de ekonomiden çok memnun değil. Hatta ekonomik gelişmelerden hiç memnun değil. Biz de bu sorunları dinledik, raporlarımızı tuttuk, inşallah HÜDA PAR üzerine düşeni yapacaktır. Kovancılar'da gençlerimizi dinledik. Gençler, 'Biz Kovancılar'da iş bulamıyoruz, başka illerde çalışmak zorunda kalıyoruz. Eğer okuyorsak üniversitedeyiz, okumuyorsak Kovancılar'da çalışacak bir ortam yok' dediler. Kovancılar'da işsizlik ortamı, gençlerin çalışma ortamı konusunda ciddi problemleri var." dedi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir