• DOLAR 13.719
  • EURO 15.539
  • ALTIN 786.53
  • ...
​HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu Molla Zeki Bilgin’in taziyesine katıldı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Merhum Molla Zeki Bilgin için Fatih Mahallesi'ndeki Aksa Camii Taziye Evi'nde kurulan taziyeyi ziyaret eden Yapıcıoğlu, Bilgin ailesine başsağlığı diledi.

Taziye ziyaretinde Yapıcıoğlu’na, Genel Başkan Yardımcıları, Genel İdare Kurulu üyeleri ve Batman il teşkilatından oluşan bir heyet eşlik etti.

Molla Zeki Bilgin kimdir?

1946’da Diyarbakır'ın Çınar ilçesinin Yaprakbaşı (Bare) köyünde doğdu. Daha sonra ailesi Siirt'in Baykan ilçesi Atabağı (Comani) köyüne taşındı.

Çocukluk yıllarından itibaren dini eğitimle hemhal oldu. Babası Molla Abdulsamet Bilgin ve amcası Molla Süleyman'da İslami dersler aldı. Aynı zamanda kayınpederi olan dayısı Seyda Molla Abdülaziz Bilgin'in yanında da eğitim gördü.

İcazetini babasının elinde alan Molla Zeki, islami hizmetlerine durmadan devam etti. Birçok il ve ilçede imam hatip olarak görev yaptı.

Kurduğu medreselerle yüzlerce talebenin yetişmesine vesile olan Molla Zeki, 08 Ekim Cuma akşamı geçirdiği kalp krizi sonucu ikamet ettiği evinde Hakk'a yürüdü. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir