• DOLAR 9.514
  • EURO 11.07
  • ALTIN 546.8
  • ...
Lübnanlı milletvekili, meğer Suud casusuymuş
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Lübnanlı siyasetçilerden Vail Ebu Faur ile Lübnan’ın Yemen büyükelçisinin Suudi istihbarat servisi başkanı Halid el-Humeydan için çalıştıkları açıklandı.

YDH'nin aktardığına göre; Lübnan’da yayımlanan El Ahbar gazetesi, Velid Canbolat liderliğindeki İlerici Sosyalist Parti milletvekili Vail Ebu Faur’un Suudi İstihbarat Servisi Başkanı Halid el-Humeydan için casusluk yaptığına dair belgeler açıkladı.

Gazete, haberinde Vail Ebu Faur’un Lübnan’ın eski başbakanları Saad Hariri ile Temmam Selam’ın toplantılarını ve bakanlar kurulu toplantılarını Suudi İstihbarat Servisi Başkanı Halid el-Humeydan’a gönderdiğini gösteren yazışmaları açıkladı.

Haberde ayrıca Vail Ebu Faur’un Lübnan’ın Yemen’in başkenti Sanaa’daki büyükelçisi Hadi Cabir’i de Suudi Arabistan’ın çıkarları için kullandığı bildirildi.

Lübnan İlerici Sosyalist Partisi Lideri Velid Canbolat’a yakınlığıyla bilinen Sanaa Büyükelçisi Hadi Cabir’in Suudi bombardımanlarından sonra Yemen’deki durumla ilgili rapor yazdığını belirten gazete, Vail Ebu Faur’un da bu raporları Suudi İstihbarat Başkanı Halid el-Humeydan’a gönderdiğini bildirdi.

El Ahbar gazetesi, Vail Ebu Faur’un Suudi İstihbarat Şefi Halid Humeydan’a gönderdiği, 26 Temmuz 2015,  27 Eylül 2016, 15 Şubat 2017 tarihli mektuplarını yayımladı.

Kaynak; Mepa news

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir