• DOLAR 32.205
  • EURO 35.116
  • ALTIN 2500.695
  • ...
40 olay, 99 gözaltı vardı. Sonuç 4 tutuklama!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Ankara'nın Altındağ ilçesinde 10 Ağustos'ta Emirhan Yalçın'ın öldürülmesinin ardından sokaklarda karışıklık yaşandı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, olayların ardından soruşturma başlattı.

40 olay kayıtlara geçti
Battalgazi Mahallesi'nde Yalçın'ın öldürülmesi ve Ali Yasin Güler'in yaralanmasından sonra bu bölgedeki Suriyelilere ait ev ve iş yerlerine yönelik yasa dışı eylemlere ilişkin soruşturma devam ediyor.
Bu kapsamda, Battalgazi Mahallesi'nde "hırsızlık", "mala zarar verme", "görevli memura mukavemet", "kasten basit yaralama" ve "iş yeri dokunulmazlığının ihlali" suçlarının tespit edildiği 40 olay kayıtlara geçti.

99 şüpheliden 4'ü tutuklandı
Savcılık talimatıyla yapılan çalışmalar neticesinde, olaylara karıştığı tespit edilen 99 şüpheli gözaltına alındı. Zanlılardan 4'ü tutuklandı, 27'si ise konutu terk etmeme adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şüphelilerden 68'i de emniyetteki ifade işlemlerinin ardından bırakıldı.
Herhangi bir adli vakaya karışmayan ancak haklarında tedbir alınması gereken 42 kişi de Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu'nun 13. maddesi gereğince muhafaza altına alındı.

Altındağ'da yaşanan olay
Ankara'nın Altındağ ilçesi Battalgazi Mahallesi'nde bulunan bir parkta 2 grup arasında çıkan kavgada Emirhan Yalçın ve Ali Yasin Güler bıçakla yaralanmış, hastaneye kaldırılan Yalçın müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.
Gözaltına alınan yabancı uyruklu Y.A. ile A.M.A "kasten adam öldürme" suçundan 11 Ağustos'ta tutuklanmıştı.

 

Kaynak: Enson Haber

Bu haberler de ilginizi çekebilir