• DOLAR 9.615
  • EURO 11.238
  • ALTIN 554.27
  • ...
ALES soruları ve cevap anahtarı ne zaman yayımlanacak? ALES sonuçları ne zaman açıklanacak
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Sınava katılan öğrencilerin gündemi ALES soruları ve cevap anahtarı ne zaman yayımlanır? Akademik kariyer yapmak isteyen öğrencilerin katılım sağladığı ALES'in soruları ve cevapları, ÖSYM tarafından hafta içi erişime açılacak. ALES sonuçları ise ekim ayı içerisinde adayların erişimine açılacak. İşte haberin detayı...

ALES SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?


ALES soruları ve cevapları geçtiğimiz sınav döneminde, sınavın uygulanmasının üzerinden 2 gün geçmesiyle birlikte erişime açılmıştı. Bu dönem de sürecin böyle ilerleyeceği düşünülürse, ALES sınav soruları ve cevaplarının 20 yada 21  eylül tarihinde ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden duyurulacağı öngörülebilir.


ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?ALES sınav sonuçları ÖSYM'nin sınav takviminde belli oldu. Takvime göre, 19 Eylül tarihinde uygulanan 2021 ALES 2 sınav sonuçları, 14 Ekim 2021 tarihinde resmi site üzerinden adayların erişimine açılacak.


Adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle erişebilecek.


ALES/2 SONUÇ SORGULAMA EKRANI

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir