• DOLAR 8.874
  • EURO 10.48
  • ALTIN 499.049
  • ...
İşgal rejiminden Filistinli esire ağır işkence!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Muhsin Şenol-HABER MERKEZİ

İşgal rejimi hapishanesinden kaçtıktan 4 gün sonra yakalanan Zekeriya ez-Zebidi’nin ağır işkencelere maruz kaldığı basına yansımıştı. Gelen son bilgilere göre Zebidi’nin ağır işkenceler nedeniyle bilincini kaybettiği belirtildi.

Filistinliler sokaklara döküldü

Filistinli esir Zekeriya ez-Zebidi, işgal rejimi hapishanelerinde gördüğü işkenceler sebebiyle yoğun bakıma alındı. Zekeriya ez-Zebidi 'nin vücuduna elektrik verilmesi nedeniyle bilincini kaybettiği bildirildi. Zebidi ve arkadaşlarının ağır işkence görmesinin ardından Filistinliler Cenin'de sokaklara döküldü.

Ağır işkencelere maruz kaldı

Zebidi, 5 arkadaşıyla birlikte Gilboa hapishanesinden kaçtıktan sonra 4 gün boyunca Filistin'in kuzeyinde saklanmıştı. Dünyanın konuştuğu Filistinli esirler daha hapishaneye götürüldükten sonra ağır işkencelere maruz kaldığı bildirildi.

Filistinli esirler açlık grevine başlayacak

Öte yandan Filistin Esirler İşleri Dairesi’inden yapılan açıklamada, 1380 esirin, önümüzdeki Cuma gününden itibaren "Hakkı Savunma Savaşı" adlı açık açlık grevine başlayacağı duyuruldu.  Esirler Enformasyon Ofisi ise "Cezaevleri idaresinin baskıcı uygulamalarına devam etmesi durumunda Esir Hareketi'nin de stratejik bir mücadele başlatması beklenmektedir.” ifadelerini kullandı.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir