• DOLAR 17.95
  • EURO 18.419
  • ALTIN 1036.785
  • ...
Mardin ve ilçelerinde farklı kurumlara 410 temizlik görevlisi alınacak
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Yapılan duyuruya göre başvuruların bugün başlayıp 14 Eylül tarihinde son bulacağı belirtildi.

İŞKUR Mardin İl Müdürlüğünde başvuru kesinlikle alınmayacağına vurgu yapılan duyuruda, kuranın 21 Eylül saat: 10:00’da 21 Kasım Şehir Stadyumu’nda yapılacağı belirtilirken, istihdam edilenlerin iş başlangıçlarının 7 Ekim 2021 ile 30 Haziran 2022 tarihleri arasında yapılacağı ifade edildi.

Toplam 9 ay boyunca 410 kişi için şu kurumlarda istihdam açıldı ve sayıları belirtildi:

“Kızıltepe ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü 100, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 80, Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 55, Nusaybin ilçe Milli Eğitim 48, Derik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 40, Mazıdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 23, Dargeçit ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü 22, Savur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 15, Ömerli ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü 14, Yeşilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 13”

İstihdam yapılacak kurumlara katılım şartları ise “19 yaşından gün alanlar kadınlar, 35 yaş üstü erkekler (36 yaşından gün alanlar), eski hükümlüler, terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar ve engelliler.” olarak açıklandı.

Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce yapılan duyuruda başvuru şartları olarak şu hususlara dikkat edilmesi gerildiği söylendi:

“İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak. Başvuru tarihinden önce Son 1 aylık sürede işsiz olmak. Emekli ve malul aylığı almıyor olmak. Öğrenci olmamak (açık öğretim öğrencileri hariç) Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre aynı adreste oturanlara ait hane halkı gelirinin net asgari ücret tutanın 1,5 katını yani 4 bin 238 TL 85 kuruşu geçmemesi. Güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması. Aynı adreste ikamet eden kişilerden kurada ismi çıkan bir veya birkaç kişiden sadece biri çalışabilir. İş akdi askıda olan mevsimlik işçiler ile çalışma izni olmayan yabancı uyruklular TYP'ye katılamaz. İşin başlama ve bitiş tarihi; seçme işlemi yüzde yüz noter kurası ile yapılacaktır.” (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir