• DOLAR 13.473
  • EURO 15.289
  • ALTIN 793.592
  • ...
Avrupa Yetim Eli Derneği Siirt’te 50 yetim çocuğun kırtasiye ihtiyacını karşıladı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Hayırseverlerin yaptığı kırtasiye yardımlarını Siirt’te bulunan çok sayıda yetim çocuğa ulaştıran Avrupa Yetim Eli, hayırseverlere de katkılarından dolayı teşekkür etti.

Kendileri için hazırlanan okul çantaları ve kırtasiye malzemelerini gönüllerince seçen Siirtli yetim çocuklar, kendilerine yardımda bulunan yardım kuruluşuna ve hayırseverlere teşekkür etti.

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli adına birçok ilde olduğu gibi Siirt’te de çocuklara kırtasiye yardımında bulunduklarını belirten gönüllü temsilci Mehmet Ali Aysu, “Yetimler gülerse dünya güler "şiarıyla yola koyulduklarını belirtti.

“Nerede bir mazlum, yetim ve mağdur varsa yardım eli uzatmayı gaye edindik”

Merkezi Avrupa’da olan uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli Derneği'nin, dünyanın her neresinde olursa olsun bir yetim, mağdur olduğunda ona yardım etmeyi kendine gaye edinmiş bir kuruluş olduğuna dikkat çeken Aysu, dünyanın birçok ülkesinde faaliyetlerinin olduğunu kaydetti.

Avrupa Yetim Eli Derneği gönüllü temsilcisi Mehmet Ali Aysu, “Avrupa Yetim Eli olarak, nerede bir mağdur, mazlum ve yetim varsa imkânlarımız çerçevesinde yardım eli uzatmayı gaye edindik. Bilindiği üzere pazartesi günü okullarımız açılacak. Avrupa’da bulunan merkeze yetim çocukların kırtasiye ihtiyacı olduğunu bildirdik ve bu vesile ile bir kampanya başlatıldı. Siirt’te ve birçok ildeki yetim çocukların bilgileri istendi, inşallah Türkiye’deki bütün illeri gezerek kırtasiye malzemesi ve çantalarını dağıtımına başlayacağız. Yetimler mağdur oldukları için birçoğu kırtasiye malzemesi alamayacak, ama anne ve babası olan çocukların her biri tatlı bir telaşla çarşılarda çocuklarına kırtasiye malzemmesi alıyorlar ve aldıkları çantalarla sokaklarda geziyorlar.” dedi.

“Dili rengi ırkı ne olursa olsun yetim ve mazlumlara el uzatacağız”

"Bir yetim çocuk okul ihtiyaçlarını alamayınca onun yaşayabileceği ruh halini bilmek lazım.” diyen Aysu, “Bizler de yetim çocukların üzülmemesi için daha önceden onlara haber gönderdik 'sizin çantalarınız, kalem ve defterlerinizi getireceğiz, sakın üzülmeyin” diye haber gönderdik, bu gün de inşallah onları defter, kalem ve çantaları ile buluşturacağız. Böylelikle hem hayırseverler için hayır duası hem de çocukların, belki de yerin ve göğün ağlamaması için emanetleri teslim edeceğiz. Peygamber Efendimiz bir Hadis’i Şerifinde “Eğer yetim ağlarsa yer ve gök ağlar” yerin ve göğün ağlamaması, sevinmesi için bu hayırlı çalışmaya katkı sağlayan tüm hayırseverlerden Allah razı olsun.  Dünyanın neresinde olursa olsun dili, rengi, ırkı ne olursa olsun, nerede bir mazlum, nerde bir yetim varsa imkânlarımız ölçüsünde onlara el uzatacak, onların ihtiyaçlarını gidereceğiz.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir