• DOLAR 8.874
  • EURO 10.48
  • ALTIN 499.049
  • ...
Şehid Yasin Börü ve arkadaşları unutulmadı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Diyarbakır'da PKK HDP'liler tarafından 6-7 Ekim 2014 saldırılarında katledilen Yasin Börü, Hasan Gökgöz, Hüseyin Dakak, Riyad Güneş ve Turan Yavaş unutulmadı.

HÜR EKİP Sosyal Medya Platformu’nun açtığı "#YasinBörü"  "hashtag tagı" çok kısa sürede Türkiye gündemine oturdu. Binlerce sosyal medya kullanıcısı şehitleri rahmetle yâd ederken PKK ve destekçilerine lanet yağdırdı.

HÜDA PAR Genel Başkan Vekili İshak Sağlam "Şehadetlerinin 7. yıldönümünde Kurban Bayramı şehitlerini rahmetle anıyoruz. Onlar kurbanın anlamını şahadetleriyle bize öğrettiler. Mazlumiyet ve masumiyetleriyle ümmete örnek ve rehber oldular. Şahadetleri zihinlerde hep canlı kalacak, zalimler de lanetle anılacaktır." diye yazdı.

Optimar Araştırma A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Daşdemir "Kurban bayramında şehit edilen   #YasinBörü’yü hatırlamak onu şehit edenlerin, emri verenlerin Kürt düşmanı ve emperyalist uşağı olduğunu unutmamamız gerekiyor." ifadelerine yer verdi.

Doktor Abdulkadir Turan ise "Geleceğin görülmesi için, gerçeği doğru tanımlamak gerek: Sosyalizm, yoksullara el uzatan #YasinBörü ve arkadaşlarını linç etmektir." yorumunda bulundu.

Umut Kervanı Vakfı "2014'te Kurban Bayramı’nın 4. gününde muhtaçlara kurban eti dağıtırken vahşice katledilen vakfımızın gönüllü güllerimiz YASİN BÖRÜ VE ARKADAŞLARI’nı rahmetle yad ediyoruz. ŞEHİDLERİMİZİ UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ!" paylaşımında bulundu.

(İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir