• DOLAR 8.412
  • EURO 10.002
  • ALTIN 488.72
  • ...
Türkiye ve Sırbistan arasında ulaştırma alanında iş birliği adımı

Bakan Karaismailoğlu, Sırbistan İnşaat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Tomislav Momirovic ve heyeti ile bir araya gelmesi öncesinde yaptığı açıklamada, 19 yıldır Türkiye'de yapılan büyük ulaştırma hamlesinin artarak devam ettiğini ifade etti.

Bunlar içinde en son teknolojinin kullanıldığı, büyük mühendislik gerektiren projeleri bitirmeye başladıklarını belirten Karaismailoğlu, bunları yaparken Türkiye mühendis ve müteahhitlerle çalıştıklarını bildirdi.

Bakanlığın resmi web sitesinde yer alan haberde 19 yıldır ulaştırma hamlesi sayesinde Türkiye'de, dünyanın en yetkin mühendislik, proje ve müteahhitlik firmalarının geliştiğine dikkat çeken Karaismailoğlu, "Bizler de tabi ki bu 19 yılda edindiğimiz bilgi, birikim ve yeteneklerimizi dost, kardeş ülkeyle paylaşıyoruz. Bu nedenle Sırbistan'da başlamış olan ikili ilişkilerdeki olumlu gelişmeler ve burada çalışan Türk müteahhitlerin başarılı olmasını biz de canı gönülden destekliyoruz. Devam eden Sırbistan'daki projelerin bir an önce bitirilmesi, Sırbistan'ın yeni ihtiyaçları, talepleri doğrultusunda yeni projelerin geliştirilmesi konusunda her zaman onlara destek olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

“Türkiye Sırbistan’a en fazla yatırım yapan ülkelerden biri”

Bakan Karaismailoğlu’ndan sonra söz alan Bakan Momirovic her iki ülke için önemli konulardan bahsedeceklerini belirterek, iki ülke arasındaki ilişkilerin son 140 yıl içinde en iyi düzeyde bulunduğunu kaydetti.

Momirovic, 2017'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belgrad-Saraybosna Otoyolu Projesi'nin imzalarının atıldığını anımsatarak, söz konusu yolun yapılması için o zaman karar aldıklarını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve ortak çalışmaların Türkiye ile Sırbistan arasındaki ilişkiyi güçlendirdiğini aktaran Momirovic, ortak projelerin özellikle Covid-19 sürecinde hem iki ülke hem de tüm bölge içinde olumlu etkisinin olduğunu vurguladı.(İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir