• DOLAR 8.761
  • EURO 10.31
  • ALTIN 491.79
  • ...
HAMAS'tan Gazze'nin yeniden inşası hakkında açıklama
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Filistin İslami Direniş Hareketi’nin (HAMAS) yöneticilerinden Nezzal, işgal rejiminin, son saldırılar sırasında derin yaralar alan Gazze Şeridi’nin yeniden inşasına yönelik adımları akamete uğratma girişimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kudüs Kılıcı Operasyonu’nun, Filistin özgürlüğü hayalini gerçekleştirecek zaferin provası niteliğinde olduğunu aktaran Nezzal, hedeflere doğru adım adım ilerlediklerini ve vakti geldiğinde işgali kökünden sonlandıracaklarını vurguladı.

Nezzal, işgal rejiminin, Kudüs’teki ihlallerine dönmemesi ve Mescid-i Aksa’nın kutsallığını çiğnememesi şartıyla ateşkesi kabul ettiklerini söyledi.

Nezzal, işgal rejiminin ihanet ve anlaşmalara bağlı kalmayacaklarından emin olduklarını ve bu yüzden de işgalcilere "elimiz tetikte, siz dönerseniz biz de döneriz" uyarısında bulunduklarını hatırlattı.

Nezzal, direniş güçlerinin, daha önceki savaşlardan farklı olarak ilk defa işgalcilere ait tüm bölgeleri yoğun bombardımana tabi tuttuğuna ve roket atışında yeni taktikler izlediğine dikkat çekti.

Nezzal, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın, uzlaşı görüşmelerine dönme çağrısına atıfta bulunarak, “Yeni Filistin uzlaşı görüşmelerini başlatmanın koşulu, medeni, adil ve pratik bir seçenek olarak sandıklara gitmeyi merkeze alan gerçek bir Filistin ortaklığını planlamaktır.” dedi.

Abbas, Filistin saflarındaki bölünmeyi sona erdirme ve Filistin halkının karşı karşıya olduğu zorlukları ve tehlikeleri bertaraf etme kapsamında her düzeyde ulusal ortaklık kurmak için derhal ciddi bir uzlaşı görüşmeleri başlatmanın gerekliliğini açıklamıştı. (İLKHA)

 Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir