• DOLAR 9.226
  • EURO 10.721
  • ALTIN 524.543
  • ...
el-Cezire kanalı muhabirinin siyonist işgal rejimi tarafından alıkonulmasına tepki
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Merkezi Fransa’da bulunan “Tek Adalet” Müessesesi Başkanı Halid Şuli, işgalcilerin, Filistinlilere yönelik ihlallerini gizlemek için gazetecileri hedef alan saldırılarına bir yenisini daha eklediğini açıkladı.

Gazetecilerin uluslararası hukuk ve Birleşmiş Milletler (BM) kararları tarafından korunduğuna dikkat çeken Şuli, Avrupa Birliği’ne ve Fransa hükümetine seslenerek işgalcilerin gazetecilere yönelik ihlallerini engellemek için harekete geçmelerini istedi.

Filistin İnsan Hakları Müessesesi “Şahid” de yayınladığı bildiride, Givara Budeiri’nin gözaltına alınmasını ve el-Cezire kanalına ait kameranın işgalcilerce kırılmasını kınadı.

Bildiride, işgalcilerin Budeiri’yi alıkoymasının, Cenevre Sözleşmeleri’nin ihlali anlamına geldiği ve savaş suçu sayılabileceği dile getirildi.

İslami Direniş Hareketi (HAMAS) sözcüsü Hazım Kasım da el-Cezire kanalı muhabirinin alıkonulmasının, cinayetlerini deşifre eden herkese saldıran işgalcilerin düşmanca tavrını yansıttığını söyledi.

Bu arada, işgalcilerin, dün akşam Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesi’nde gözaltına aldığı el-Cezire muhabiri Givara Budeiri’yi birkaç saat gözaltında tuttuktan sonra serbest bıraktığı bildirildi (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir