• DOLAR 12.49
  • EURO 14.12
  • ALTIN 713.051
  • ...
Muş'ta direnişin başarısı kutlandı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

HÜDA PAR Muş İl Başkanlığı öncülüğünde, Merkez Hacı şeref Camii'nde, şehidler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Daha sonra Belediye Meydanı'nda basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklamasına siyasi parti, STK temsilcileri, kanaat önderleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlanan basın açıklamasında, sık sık tekbirler getirilerek, Filistin lehine ve işgal rejimi aleyhine pankartlar açıldı.

Basın açıklamasını okuyan HÜDA PAR Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan, İslam ülkelerinin idarecilerine, Filistin için somut adım atmaları için çağrıda bulundu.

Çağlayan, "Gazze’de, Kudüs’te, Aksa’da, Siyonist işgale karşı direnen kardeş ve bacılarımızı buradan selamlıyoruz. Mekân olarak uzak ve yanınızda olamasak da ruhumuz ve kalbimizle yanınızdayız. Davanız bizim davamız, acınız bizim acımız, sevinciniz bizim sevincimizdir. Bunu böyle bilesiniz. Siyonist rejim ki, başta ABD olmak üzere dünyanın bütün emperyalist güçlerin askeri, siyasi, ekonomik desteğini almaktadır. Dünyanın en gelişmiş silah ve teknolojik imkanlarına sahip siyonistler, hiçbir ahlaki ilke ve kural tanımadan yıllardır abluka ve muhasara altında tuttukları Gazze halkının imanına, direniş ve sabrına yenik düştü. Büyük kibir ve şımarıklıkla saldıran Siyonist çete tam bir şok içerisinde ne yapacağını bilemez duruma geldi. Karşısında direnen kahramanların sabır ve fedakârlığı karşısında sersemledi, ateşkes için çalmadık kapı bırakmadı. Allah, müminlere, vadettiği yardım ve nusretini gönderdi. Dün gece saat 02.00’den itibaren siyonist rejim ateşkes ilan etmek zorunda kaldı. Bu onlar için büyük bir yenilgidir. Filistinli kardeşlerimizin zaferini tebrik ediyoruz." dedi.

İki devletli projelerle ne Kudüs ne Aksa ne de bu coğrafyanın özgür olamayacağını belirten Çağlayan, "Kudüs ve Aksa bin 200 yıl Müslümanların hâkimiyetinde huzura kavuşmuş, farklı inanç ve ırklara mensup topluluklar huzur ve barış içerisinde yaşamışlardır. Farklı yol ve yöntemler aramaya gerek yoktur. Bu savaş ve mücadele burada son bulmayacaktır. Siyonistler, tarih boyunca hiçbir ahd ve antlaşmaya bağlı kalmamışlardır. Allah’a, Peygamberlerine verdiği sözlere ihanet edenlerin Müslümanlara verdikleri sözlere bağlı kalacakları beklenmemeli. Fırsat ve imkan bulduğu an anlaşmalara ihanet edeceklerdir. Dün akşam bir zafer kazanıldı ama bu nihai bir zafer değildir. Kısa vadede acil olarak bütün Müslüman ülkelerin yöneticileri ve hasseten Türkiye, Gazze’de hayatın normale dönmesi, yaraların sarılması, abluka ve ambargonun kaldırılması için çalışmalıdır.  Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki işgal durdurulmalıdır. Orta ve uzun vadede Kudüs ve bütün Filistin topraklarının özgürlüğe kavuşması için somut ve işleyen bir proje hayata geçirilmelidir. " diye konuştu.

Basın açıklaması, HÜDA PAR Genel İstişare Kurulu Üyesi İnan Sur'un konuşmalarının ardından yapılan dua ile sona erdi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir