• DOLAR 8.418
  • EURO 9.988
  • ALTIN 490.062
  • ...
​Malatya'da Kürecik NATO Radar Üssü protestosu
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Yeni Cami Meydanı'nda (Soykan) düzenlenen, halkın ve siyasi parti temsilcilerinin yoğun katılım gösterdiği basın açıklaması, İmam Hatip Arif Apak’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından kentteki siyasi partiler adına basın açıklamasını okuyan Ahmet Hakan Karagöz, siyonist işgalcilerin yaptıklarının, eşi benzeri görülmemiş bir insanlık suçu olduğunu ve bu vahşete dur demenin bütün dünyanın insanlık borcu olduğunu kaydetti.

"Siyonist işgalcilerin yaptıkları vahşete dur demek bütün dünyanın insanlık borcudur"

Karagöz, "Bugün, ilimizde bulunan Kürecik NATO Radar İstasyonu’nun kapatılması hususunda oluşan fikir birliğine desteklerimizi açıklamak ve memleketimizin bağrına hançer gibi saplanan Kürecik Üssü’nün derhal kapatılması hususundaki taleplerimizi kamuoyu ile paylaşmak üzere huzurlarınızda bulunuyoruz." dedi.

Karagöz, "Bildiğiniz üzere terörist israilin mübarek Ramazan ayında başlattığı ve Ramazan Bayramı’nda da devam ettirdiği saldırılarda; 65’i çocuk olmak üzere 270’ten fazla Filistinli kardeşimiz şehit oldu. Binlerce Filistinli kardeşimiz yaralandı. Kundaktaki bebeklerden, sokakta oynama çağına gelmiş çocuklara, delikanlı genç kardeşlerimizden, hamile annelere, genç yaşlı demeden Filistinli kardeşlerimiz katil siyonistler tarafından şehit edilmiştir. Siyonist işgalcilerin yaptıkları, eşi benzeri görülmemiş bir insanlık suçudur. Bu vahşete dur demek, bütün dünyanın insanlık borcudur." diye belirtti.

 

"Yaralılar tedavi edilemesin diye doktorlara yönelik özel suikast ve saldırılar düzenlendi"

Karagöz, "Terörist israil; cami, okul, hastane, sivil yerleşim alanı ayırımı yapmadan; hastanelere çıkan yollar, tarım alanları, şehre su ve elektrik sağlayan tesis ve şebekeleri gözü dönmüş bir şekilde bombalamaktadır. Yaralılar tedavi edilemesin diye doktorlara yönelik özel suikast ve saldırılar düzenlemektedir. Tıbbi malzeme ve acil gıda ihtiyaçlarının girişine izin vermemektedir. Sistemli bir şekilde kan dökmeye devam eden siyonist israil; ilk kıblegahımız olan Mescid-i Aksa'yı yakıp yıkmaktan geri durmamakta, ibadetlerini yerine getiren Filistinli kardeşlerimize haince saldırmaktadır." ifadelerini kullandı.

İşgalci terör rejiminin Ortadoğu coğrafyasının kalbine bir hançer gibi saplandığına vurgu yapan Karagöz, "Siyonist israil; topraklarını gasp ettiği Filistin halkına karşı zulüm ve vahşetine maalesef Dünya kamuoyunun gözü önünde devam etmektedir. Birleşmiş Milletler, NATO, ABD ve Avrupa Birliği; terörist israil’in bu saldırılarına göz yummakta ve israilin meşru savunma hakkını kullandığını ileri sürerek onları alenen desteklemektedir. ABD’nin ve saydığımız kuruluşların desteğini de arkasına alan İşgalci siyonistler katliamlarını pervasızca sürdürmektedir." dedi.

İşgalci terör rejiminin bu hayâsızca saldırılarına karşı durmanın inançlarının ve insanlıklarının bir gereği olduğunu belirten Karagöz, şöyle devam etti:

Tüm insanlığın gözleri önünde israilin, Filistin halkının mülkiyet hakkını ihlal ederek işgalini yaygınlaştırmasına, insan hakları ve inanç hürriyeti ihlallerine, sivillere yönelik uygulanan şiddete ve tüm bu azgınlıklarına karşı artık fiilen harekete geçilmesi kaçınılmazdır.  Bu nedenle Malatya’mızda bulunan Kürecik NATO Radar İstasyonu’nun kapatılması hususunda oluşan fikir birliğine desteklerimizi açıklamak ve memleketimizin bağrına hançer gibi saplanan Kürecik Üssü’nün derhal kapatılması hususundaki taleplerimizi yetkililere arz etmek üzere burada toplandık. Eğer; Kürecik Radar İstasyonu, iddia edildiği gibi İsrail’e gözcülük yapmakta ve olası saldırılara karşı İsrail’in güvenliğini sağlamakta ise derhal kapatılmalıdır. Zira kadın, çocuk genç, yaşlı demeden vahşice katliam yapan İsrail’in güvenliği bu aziz topraklardan sağlanamaz. Şayet; Kürecik NATO Radar İstasyonu, kamuoyuna açıklandığı gibi sadece NATO ülkelerinin güvenliği için faaliyet göstermekte ise yine kapatılmalıdır. Çünkü NATO üyesi ülkeler; İsrail tarafından gerçekleştirilen vahşete, çocuk katliamlarına, siyonist işgale hiçbir tepki vermemiş ve Terörist İsrail’in meşru savunma hakkını kullandığını ileri sürmüşlerdir. Bu durum açıkça göstermektedir ki Filistin’de katledilen kadın ve çocukların NATO ülkeleri nezdinde zerre kadar değeri yoktur. Bundan dolayı Kürecik Radar İstasyonu derhal kapatılmalı ve NATO üyesi ülkelerin güvenliğinin de bu aziz millet nezdinde bir değerinin olmadığı açık bir şekilde gösterilmelidir.

Karagöz, "Bizler siyasi partilerimizin Malatya temsilcileri olarak terörist israilin ilk kıblemize saldırıları ve Filistinli kardeşlerimize yönelik katliamlarına karşılık olarak memleketimizin bağrına saplanan Kürecik Radar Üssü’nün derhal kapatılması çağrısında bulunuyor, bu konuda oluşan siyasi konsensüsü destekliyoruz." diye konuştu.

Program, İmam Hatip Refik Metin’in okuduğu duayla son buldu.

Basın açıklamasına; HÜDA PAR İl Başkanı Mehmet İlker Dönmezer, Saadet Partisi İl Başkanı Osman Marasalı, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Deva Partisi İl Başkanı Onur Güneş, Gelecek Partisi İl Başkanı Raşit Alaca, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mahmut Üner Özer, MHP İl Başkan yardımcısı Şahin Yangırhep, Yeniden Refah Partisi İl Başkan Yardımcısı Ömer Çakmak ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Arif Doğan katıldı. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir