• DOLAR 8.793
  • EURO 10.475
  • ALTIN 503.515
  • ...
Gazze'de 6 kardeşi şehit olan bebek enkazdan sağ olarak çıkarıldı

Cumartesi günü şafak vakti Gazze'nin batısındaki El Şati mülteci kampında Ebu Hatab ailesine ait bir eve düzenlenen siyonist saldırıda 6'sı çocuk 8 sivil şehit oldu ve 20'den fazla kişi yaralandı.

Saldırının ardından olay yerine giden sağlık ekipleri, yaptıkları arama kurtarma çalışmalarında Ebu Hatab ailesinin en küçük ferdini enkazdan sağ olarak çıkarmaya başardı.

Şehit ve yaralılar Gazze'deki El-Şifa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Gazze Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Dr. Yusuf Ebu el Riş, hastaneye getirilen şehitlerin vücut bütünlüklerinin bozulduğunu, aileden kurtulan tek kişinin ise bir bebek olduğunu söyledi.

Görgü tanıkları hedef alınan binada 18 kişinin yaşadığını, 8'inin şehit olduğunu, sivil savunma ekiplerinin biri bebek, diğeri 2 yaşında iki çocuğu canlı olarak kurtardığını, 9 kişinin ise hala enkaz altında olduğunu bildirdi.

Hamas'ın askeri kanadı  Kassam Tugayları, El Şati Şati mülteci kampındaki evin bombalanmasına tepki olarak işgal altındaki Beerşeba ve Aşdon kentine bir dizi füze fırlattı. Füzelerden bazıları Aşdod'daki binalara isabet etti.

İslami Cihad'ın askeri kanadı olan Kudüs Tugayları da saldırıya karşılık olarak Gazze Şeridi'ne komşu Sderot yerleşimini onlarca roketle bombaladı. (İLKHA)

 Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir