• DOLAR 32.213
  • EURO 35.03
  • ALTIN 2502.304
  • ...
Evlat nöbeti tutan ailelerin umutlu bekleyişleri 592'nci gününde devam ediyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Yaklaşık 2 ay önce Hakkâri'den evlat nöbetine dahil olan ve evlat mücadelesini sürdüren acılı baba Nazmi Turan, kızının yokluğunda 8 yıldır Ramazan aylarını ve bayramları üzüntüyle geçirdiklerini söyledi.

8 yıl önce dağa kaçırılan kızı Kadriye Turan'dan haber alamadığını belirten baba Turan, "Kızım Kadriye, HDP ve PKK tarafından 8 yıl önce dağa kaçırıldı. Kızımdan herhangi bir haber alamadım. Şu anda ölümü sağ mı onu da bilmiyorum. HDP'den kızımı istiyorum. Annesinin rahatsızlığından dolayı onu buraya getiremedim, sadece kızım için buradayım. " dedi.

Kızının HDP'nin gençlik kolları tarafından kaçırılıp PKK'ye verildiğini belirten Turan, "8 yıldır kızım dağda ne yiyip içiyor? bilemiyorum. Kızım Kadriye, Ramazan aylarında iftar da sıcak ekmek yememiz için fırına gidip kuyruğuna girerdi. Evin ihtiyaçlarını kendisi gidip yapardı. Evimiz onsuz huzursuz geçiyor." ifadelerini kullandı.

Sabah namazlarına kalktığında kızını yatağında bulamayınca çektiği üzüntüyü dile getiren baba Turan, "Onun evde olmayışından anne ve kardeşleri her gün üzülüp ağlıyorlar. 2 yaşındaki oğlum ablasının resmine bakıp 'gel' diyerek ağlıyor. Kızım eğer sesimi duyuyorsan gel teslim ol." şeklinde konuştu. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir