• DOLAR 8.108
  • EURO 9.803
  • ALTIN 464.443
  • ...
WhatsApp'tan masaüstü bilgisayarlar için yeni özellik

Son zamanlarda gizlilik ilkeleriyle tepki toplayan WhatsApp, platforma eklediği yeni özelliklerle yeniden kullanıcıların gönlünü almaya çalışıyor.

Facebook bünyesinde bulunan uygulamanın masaüstü sürümüne, sesli ve görüntülü görüşme özelliği geldi.

Bu özellik ile birlikte masaüstü kullanıcıları, tıpkı telefonlardaki gibi WhatsApp üzerinden sesli ve görüntülü arama yapabilecek.

UÇTAN UCA ŞİFRELİ OLACAK
WhatsApp, masaüstü sürümler üzerinden yapılacak görüşmelerin de uçtan uca şifreleneceğini ve kimsenin kayıtları göremeyeceğini söylüyor.

WhatsApp masaüstü uygulamasına gelen görüntülü görüşme özelliği, şimdilik yalnızca bire bir görüşmeler için kullanılabiliyor. Ancak şirket, gelecekte grup görüşmelerinin de uygulama üzerinden yapılabileceğini söylüyor.

WHATSAPP MASAÜSTÜ İNDİR
Eğer siz de uygulama üzerinden sesli ve görüntülü aramalar yapmak isterseniz, öncelikle WhatsApp masaüstü programını bilgisayarınıza indirip kurmanız gerekiyor.

Bunun için öncelikle aşağıdaki bağlantıdan uygulamanın indirme sayfasına ulaşın ve bilgisayarınıza indirin.

Uygulamayı indirip kurduktan sonra, WhatsApp Web'de olduğu gibi karşınıza bir QR kod çıkacak. Telefondaki WhatsApp uygulamasına bu kodu okuttuktan sonra, hesabınızı masaüstü uygulamasından açabilir ve görüntülü görüşme özelliğinden faydalanabilirsiniz.

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir