• DOLAR 8.092
  • EURO 9.749
  • ALTIN 460.98
  • ...
Mescid-i Aksa muhafızlarından Hatice Huveys’i siyonist işgal rejimince alıkonuldu

Kudüs’teki yerel kaynaklar, işgal polislerinin Rahmet Kapısı Mescidi'ne baskın yaptığını, hiçbir gerekçe ileri sürmeden Huveys’i alıkoyup sorgu merkezine götürdüğünü belirtti.

Huveys’in, Kudüslü aktivistlerle birlikte Mescid-i Aksa’nın özellikle de Rahmet Kapısı Mescidi'nin siyonist işgal rejimi ve siyonist yerleşimcilerin planlarına karşı korunması gerektiğine dair yaptığı çağrıdan hemen sonra alıkonulması dikkat çekti.

Gönüllü murabıt Huveys, son günlerde Rahmet Kapısı Tepesi’nin siyonist yerleşimciler tarafından provokatif eylemler ile gayrimeşru saldırılara maruz kaldığını söyledi.

Kadın murabıt Hatice Huveys’in Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası 14 ayın ardından 2 Aralık 2020’de bitmişti. Bu süre zarfında işgalciler tarafından Mescid-i Aksa’nın dış kapılarında namaz kılmak zorunda bırakılan Huveys, birkaç kez alıkonulup ifade vermeye çağrıldı. Daha sonra 2021’in başlarında işgalciler tarafından yeniden alıkonulup bir hafta Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırıldı.

Siyonist işgal rejimi, Mescid-i Aksa’nın gönüllü muhafızlarından Huveys’i, Mescid-i Aksa’ya olan ilgisi nedeniyle birkaç kez sorguladı ve kendisine defalarca para cezasının yanı sıra Mescid-i Aksa'ya giriş yasağı uyguladı.

Mescid-i Aksa çalışanlarını ve gönüllü muhafızlar olarak bilinen murabıtları yıldırmaya çalışan işgal rejimi, son zamanlarda Filistinli aktivistleri ve nöbetçileri öncelikle Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırarak ardından da alıkoyarak, Mescid-i Aksa’yı siyonist işgalcilerin baskınları karşısında savunmasız bırakmak istiyor. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir