• DOLAR 8.471
  • EURO 10.292
  • ALTIN 502.04
  • ...
Filistinli bir kadını koruyan üç genç Siyonist güçler tarafından gözaltına alındı

FİLİSTİN
Avukat Hamza Kuteyne, işgal güçlerinin Filistinli gençleri Kudüs’ün Nablus Caddesi’nde Yahudi yerleşimcilerin saldırısına uğrayan bir kadını korudukları için gözaltına aldığını söyledi.

Kuteyne, işgal güçlerinin her zaman olduğu gibi hızlı bir şekilde olay yerine intikal ettiğini ve Filistinli gençleri gözaltına aldığını, kadına saldıran Yahudi yerleşimcilere ise hiçbir şey yapmadığını ve gitmelerine izin verdiğini ifade etti.

İşgal güçlerinin Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı savunmalarına engel olmak için Kudüslülere yoğun baskı uyguladığı ve kent sakinlerinden bazılarının onlarca kez gözaltına alındığı ya da ifade vermeye çağrıldığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin gözaltına aldığı Kudüslülere ve özellikle gençlere Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma ve ev hapsi cezaları verdiği, bu şekilde Mescid-i Aksa’yı Yahudi yerleşimcilerin baskınları karşısında savunmasız bırakmayı amaçladığı belirtildi.

İşgal güçleri dün ayrıca Mecid-i Aksa’ya baskın düzenleyerek Filistinli bir genç kızı gözaltına aldı. Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Filistinli genç kızı Mescid-i Aksa’nın avlusunda er-Rahme Kapısı Namazgâhı civarında gözaltına aldığını söyledi.

Kaynak; Ortadoğu haber

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir