• DOLAR 8.071
  • EURO 9.682
  • ALTIN 461.662
  • ...
Diyarbakır'da yeni yapıların olduğu bölgelere 16 kilometrelik yeni yol

Bağlar Belediyesi, son bir yıl içerisinde Bağcılar Mahallesi'nde yaptığı yol çalışmalarıyla 16 kilometrelik yeni yol kazandırılan yaşam alanları güzel bir görünüme kavuştu.

Bağlar' da yeni imar alanlarının en fazla olduğu bölge olarak bilinen Bağcılar Mahallesi, gün geçtikçe büyüyen yaşam alanları ve modern mimarisi ile dikkat çekmeye devam ediyor.

Yeni yapıların inşa edildiği bölgelerin ulaşım sorununu çözmeyi amaçlayan Bağlar Belediyesi, son bir yılda 23 farklı cadde, sokak ve noktada yol çalışması gerçekleştirdi.

Fen İşleri Müdürlüğü, mahalleye toplam 16 kilometrelik yeni yol kazandırdı. Ulaşıma açılan yeni yolların, havaların ısınmasından sonra dökülecek sıcak asfalt ile döşenerek kullanışlı hale getirileceği kaydedildi.

"Yeni yaşam alanlarına yeni yollar kazandırmaya devam edeceğiz"

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, vatandaşların huzurlu ve rahat bir yaşam imkanına kavuşmasını sağlamak için yeni yaşam alanlarının ulaşım sorununu çözmeyi önemsediklerini belirtti.

Gelişen ve büyüyen ilçede yeni yapılardan dolayı sürekli yola ihtiyaç duyulduğunu belirten Beyoğlu, "Belediyemizin imkanlarıyla bunu yerine getirmeye devam ediyoruz. Bir yılda 23 farklı noktada 16 kilometre yeni yol kazandırarak ilçemiz tarihinde bir ilke ve rekora imza attık. Yeni yaşam alanlarına yeni yollar kazandırmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir