• DOLAR 8.077
  • EURO 9.686
  • ALTIN 462.194
  • ...
Siyonist işgalcilerden bir hırsızlık daha

Ebu Dis Topraklarını Koruma Komitesi Başkanı Bessam Bahr, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin, Ebu Dis beldesinin doğusunda, Kedar Yerleşim Merkezi yakınlarında Filistinlilere ait yüzlerce dönüm araziyi tahrip ettiğini belirtti.

Bahr, yaklaşık 12 bin konut içeren ve Maale Adumim Yahudi yerleşim merkeziyle birbirine bağlanacak olan "E1" yerleşim bölgesi (Doğu Kudüs) planı çerçevesinde Filistinli vatandaşların, söz konusu bölgedeki 1500 dönümlük arazilerine girişini engellediğini ifade etti.

Siyonist işgal rejiminin sözde başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, "E1" yerleşim bölgesi planının hayata geçirilmesine yeşil ışık yaktığına ve bu planın bölgedeki en tehlikeli yerleşim projesi olduğuna dikkat çeken Bahr, işgal rejimine engel olunamaması durumunda Batı Şeria’nın bölüneceği uyarısında bulundu.

Diğer taraftan konu hakkında açıklamalarda bulunan Filistin Başbakanı Muhammed İştiyye, planlanan "E1" bölgesinin, Kudüs kentini Filistin’in geleceği bakımından stratejik öneme sahip Ürdün Vadisi'nden (Ağvar) tecrit edeceğini ve işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyini güneyinden ayıracağını vurgulayarak, uluslararası toplumdan ve ABD'nin yeni yönetiminden "iki devletli çözümü baltalayan bu planın uygulanmasını engellemek için müdahale edilmesini" talep etmişti. (İLKHA) Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir