• DOLAR 7.553
  • EURO 9.057
  • ALTIN 411.59
  • ...
SON DAKİKA
Üreticiden satın alınan patatesler ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Dünyayı ve Türkiye’yi kısa sürede etkisi altına alan yeni tip Coronavirüs (Covid-19) salgınına karşı mücadele devam ediyor. Bu kapsamda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi desteklerine yenisini ekleyerek direkt çiftçiden alınan 750 ton patatesi vatandaşlara dağıtmaya başladı.

Bu kapsamda patatesler mahalle bazlı sokak sokak ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelere Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı 150 ekip tarafından dağıtılıyor.

Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Abdullah Aksoy, üreticiden satın alınan 750 ton patatesi ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını söyledi.

Aksoy, “Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in talimatıyla özellikle bu zor dönemde ihtiyaç sahibi vatandaşlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Pandemi döneminde esnafımıza bin 500 lira destek, ihtiyaç sahiplerine 100 binden fazla gıda desteğimiz oldu, sağlıkçılara ve Koronavirüs hastası vatandaşlara 35 binden fazla kendi ürünlerimizden oluşan şifa paketlerimiz dağıttık ve yine çiftçilerden direkt aldığımız 750 ton patatesimizi dağıtıyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlara sokaklara girerek sağlı sollu yaklaşık yüz bin haneye dağıtacağız. Burada 150 ekibimizle kısa sürede patatesleri ulaştırmış olacağız.” diye konuştu. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir