• DOLAR 8.658
  • EURO 10.344
  • ALTIN 494.398
  • ...
Köy okullarında yüz yüze eğitim başladı

2020-2021 eğitim öğretim döneminin 22 Ocak 2021'de başlayan yarı yıl tatilinin sona ermesiyle Milli Eğitim Bakanlığının kararı doğrultusunda, Türkiye genelindeki köy okullarının tüm kademeleri ve yüz yüze eğitime geçişte eğitimin başlangıcı olan tüm bağımsız anaokullarında bugün ders zili çaldı.

1 Mart'tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak. Tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8’inci sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanacak.

8’inci sınıflarda yüz yüze eğitim yapılacak günler ile eğitime başlama ve bitiş saatleri okul yönetimleri tarafından öğretmenlerle birlikte belirlenecek. Ortaokul 5, 6 ve 7’inci sınıflarda tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla işlenmeye devam edilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kademeli yüz yüze eğitimin başlayacağının duyurulmasının ardından Gaziantep genelindeki köy okulları yüz yüze eğitime hazır hale getirildi. Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında bir süredir kapalı olan köy okullarında yeniden yüz yüze eğitime geçilmesi için temizlik ve tadilat çalışması yapıldı.

Kentte anaokulu ve köylerdeki ilkokul ile ortaokullarda okuyan öğrenciler için uzun bir aranın yeniden ders zili çaldı. Öğrenciler, salgın tedbirleri kapsamında eğitime başladı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, eğitim öğretimin başladığı köy okullarını ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

Vali Gül’e İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe de eşlik etti. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir