• DOLAR 8.754
  • EURO 10.389
  • ALTIN 496.61
  • ...
Midyat’ta yılın ilk muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Midyat ilçe Kaymakamı Tekin Dundar Başkanlığında geleneksel olarak her ay yapılan muhtarlar toplantısının 2021 yılı ocak ayı ilk toplantısı gerçekleştirildi.

Milli İrade Okulu konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Kaymakam Tekin Dundar’ın yanı sıra Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Bolkar Bostancı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kalender Savaş Ünal, kurum amirleri, merkez ve kırsaldaki 72 mahallenin muhtarları katıldı.

Pandemi nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uyularak yapılan toplantıda, 2020 yılında kurumlar nezdinde yapılan çalışmalar değerlendirilerek 2021 yılı için hedef ve planlamalar yapıldı. Muhtarlar ise mahallerinin süregelen bazı sorunlarının giderilmesi için yetkili kurum amirlerine çağrıda bulundu.

Midyat Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdurrahim Çelik, sunumunda belediyenin çalışmalarını aktardı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan sunumlarda, 2020 yılında kurumları nezdinde yapılan çalışma ve istatistikler aktarıldı.

Dundar, 2020 yılında Midyat’ta; Sanat ve Tasarım Fakültesinin kurulması, yeni okulların yapılması, spor kompleksi ve halk kütüphanesi inşaatlarının başlaması ve OSB’nin kurulması kararının alınması gibi büyük projelerin hayata geçtiğini, 2021 yılında da daha güzel çalışmalar olacağını kaydetti.

Midyat’a 500 konut daha yapılacak

Kaymakam Dundar, TOKİ nezdinde dar gelirliler için ciddi bir şekilde ihtiyaç olan 500 konut daha yapılması için proje geliştirildiğini, TOKİ Başkanlığı ile yapılacak görüşmeler sonrasında çalışma başlatılacağını belirtti.

İhtiyaç sahiplerine 2020 yılında 120 milyon lira yardım yapıldı

Midyat İlçe Kaymakamı Tekin Dundar, Kaymakamlık olarak 2020 yılında özellikle SYDV ve Sosyal Hizmetler Birimi olarak ayni ve nakdi yardım olarak 120 milyon liranın ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını kaydetti.

Kaymakam Dundar, EBA’ya katılamayan öğrenciler için Midyat’ta 12 bin öğrenciye tablet dağıtımı yapılacağını duyurdu.

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin ise, 2021 yılında büyük hedeflerinin olduğunu bunları gerçekleştirmek için Büyükşehir Belediyesinin destek vermesi gerektiğini söyledi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir