• DOLAR 7.816
  • EURO 9.481
  • ALTIN 461.388
  • ...
Malatya'da 'Geleceğe nefes ol' toplantısı

Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya Battalgazi Kaymakamı Abdül Kadir Duran, Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç, Büyükşehir ve ilçe belediye yetkilileri, kurum müdürleri ve muhtar dernek başkanları katıldı.

Toplantıda Vali Aydın Baruş Milli Ağaçlandırma Günü için 11 Kasım’da tüm kurumların Kaymakamlıklar koordinesinde planlamalarını yapmalarını, yerel yönetimlerle ilgili kurum müdürlerinin bir araya gelerek eksikliklere mahal bırakmadan planlamalarını yaparak 11 Kasım gününe kadar hazırlıklarını tamamlamalarını söyledi.

Malatya toprağına havasına nefes olalım”

Vali Baruş katılımcılara yönelik yapmış olduğu konuşmasında, “Milli Ağaçlandırma Gününün anlamı şu; tüm Türkiye'de orman varlığını artırmak ve özellikle kamu kurumlarımız, yerel yönetimlerimiz koordinesinde bu ağaçlandırma, fidan dikme faaliyetlerine önem vermek ve vatandaşlarımızda ağaçlandırma konusunda bilinç oluşturmak. Bu konuda gelecek nesillerimize yeni bir miras bırakmak. Bu bilinçle birlikte çevremizde insanların nefes alabileceği yeşil alanların oluşmasını sağlamak. Bu anlamda içinde bulunduğumuz pandemi süreci nedeniyle bazı tedbirlerle birlikte 11 Kasım faaliyetlerimizi Malatya’da ağaçlandırılacak alanları tespit ederek 81 ilimiz ve ilçelerimiz ile birlikte Türkiye genelinde gerçekleştireceğiz. Her yıl bilinçsizce davranışlardan, ihmalden kaynaklanan veya bazı yerlerde kasten yapılan orman yangınları nedeniyle bu ağaçlarımızın önemli bir kısmını kaybediyoruz. Çocuklarımızda bu bilinç oluşturulduğu takdirde gelecekte ormanlarımız sahipsiz kalmaz. Malatya toprağına ve havasına nefes olalım.” dedi.

Sözlerine devam eden Vali Baruş, geçen yıl “Geleceğe Nefes Ol” kampanyasının bu yıl ikincisi düzenleneceğini, ülke genelinde 83 milyon yeni fidan dikileceğini belirtti.(İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir