• DOLAR 7.828
  • EURO 9.377
  • ALTIN 449.32
  • ...
Sudan'ın siyonist işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme kararına HAMAS'tan tepki

Bu kararın Sudan'ın halkına, tarihine, konumuna, Filistin davasına ve direnişine destek vermiş bir devlet olarak kimliğine yakışmadığı dile getirilen açıklamada "Bu aşağılayıcı ve utanç verici normalleştirme kararına karşı kınamamızı, tepkimizi ve tiksintimizi dile getiriyoruz." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada; "Kahraman Filistin halkımız, onunla birlikte bütün Arap ve İslam toplumları, dünyanın bütün özgürleri, Sudan hükümetinin siyonist düşmanla ilişkileri normalleştirmeyi kabullenmesi haberini büyük bir şok, kınama ve tepki ile karşılamıştır." denildi.

Sudan halkını da iddia ettikleri gibi istikrar ve açılım getirmesi söz konusu olmayan bu utanç verici kararı reddetmeye çağıran HAMAS, bu kararın, daha fazla bölünmeye, sıkıntıya ve kayba neden olacağını vurgulayarak "Bu karar halklarımızın ve ümmetimizin imkanlarına, siyonist işgalin daha fazla hakim olmasına fırsat verecektir" ifadelerine yer verdi.

HAMAS'ın açıklamasında bu kararın ümmetin çıkarlarına daha büyük darbe vuracağı, saflarının bölünmesine neden olacağı, en başta da bizzat Sudan'ın kendisinde bölünmeye yol açacağı dile getirildi.

HAMAS, köklü Sudan halkını normalleştirmenin bütün şekillerine karşı savaşmaya, bu suçlu düşmanla her ne şekilde olursa olsun ilişki kurulmasını kabul etmemeye çağırdı. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir