• DOLAR 8.475
  • EURO 10.075
  • ALTIN 498.45
  • ...
HAMAS: Yeni yerleşim birimleri inşa planları normalleşme anlaşmalarının ürünüdür

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS)  sözcüsü Abdullatif El-Kanu' yaptığı yazılı açıklamada; "İşgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme anlaşmaları imzalanması siyonist işgalciyi Filistin topraklarındaki yahudileştirme faaliyetlerini artırma, bu toprakları kademeli bir şekilde yahudi hakimiyetine geçirme konusunda cesaretlendirmiştir. Bu da normalleştirmecilerin kendilerinin ilişkileri başlatma kararlarının, işgal rejiminin ilhak kararlarının durdurulmasını sağladığı yalanlarını gözler önüne sermektedir." dedi.

El-Kanu' bu anlaşmaların aynı zamanda işgal rejiminin Filistin halkına yönelik ırkçı uygulamalarının da daha fazla şiddetlenmesine neden olduğunu belirtti.

HAMAS sözcüsü, uluslararası toplumun siyonist işgal rejiminin mevcut yahudi yerleşim merkezlerini genişletmek veya yeni yahudi  yerleşim merkezleri kurmak amacıyla binlerce yerleşim birimi inşa edilmesine imkân veren projeleri onaylamasının hukuka aykırı olduğunu teyit ettiğine dikkat çekerek bu konudaki tepkilerin aynı zamanda işgal rejiminin, yahudileri işgal edilmiş arazilere nakletmesini engelleyen Dördüncü Cenevre Anlaşması'na dayandığını dile getirdi. (İLHKA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir