• DOLAR 7.953
  • EURO 9.409
  • ALTIN 487.916
  • ...
RTÜK'ten ATV'ye komik ceza!

Esra Erol'un sunduğu ATV'de yayınlanan "Esra Erol’da" programında ekrana getirilen bir aile ilişkisine dair yapılan şikayetler üzerine Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) oy çokluğuyla kanala idari para cezası verilmesini yeterli gördü.

Kararın yetersizliğine tepki gösteren CHP'li RTÜK Üst Kurul Üyesi Okan Konuralp, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "RTÜK toplantısının gündeminde, ATV’nin kamuoyunda tartışma yaratan programı da vardı. Üst Kurul oy çokluğuyla, kanala idari para cezası verilmesini yeterli gördü. 6 aylık bir bebeğin özne olduğu programa verilen cezayı yeterli görmememiz daha ağır bir yaptırımı hak ettiğini düşünmemiz ve bu tür yayınların tüm kanalları kapsayacak şekilde sona erdirilmesi konusunda kurumsal bir adım atılması gerektiğine duyduğumuz inanç nedeniyle Sn. İlhan Taşcı ile birlikte karşı oy kullandık. Kamuoyunun vicdanına/bilgisine" ifadelerine yer verdi.

Konuralp, daha önce de 6 aylık bir bebeğin reyting uğruna kullanıldığını vurgulayarak şu açıklamayı yapmıştı:

"ATV’de yayınlanan program,reyting uğruna yetişkinler arasındaki ilişkinin ifşası değildir, sadece. Çok daha dramatik/travmatik olan reyting kapma kepazeliğinde 6 aylık bir bebeğin kullanılabiliyor olmasıdır. Bu vicdansızlık; bilinçli bir tercihtir. Rezilliğin, bedeli ödenmelidir."

NE OLMUŞTU?

Esra Erol’da programında geçtiğimiz günlerde yaşanan olay sosyal medyada tepkilere neden olmuştu. DNA testi sonucu kızının eşinden değil 28 yaş büyük komşularından olduğunun ispatlanması sonrası Esra Karakuş’ın sevinci kullanıcılar tarafından tepki çekerken bunu ekranlara taşıyan Esra Erol’a da tepki yağmıştı.

 
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir