• DOLAR 7.96
  • EURO 9.422
  • ALTIN 489.99
  • ...
MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, "FETÖ’nün siyasi ayağına girilmedi"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Kanal 42 televizyonunda yayınlanan Sümen 6 programında Emre Özgül ve M. Enes Turbil'in konuğu oldu.

BUGÜN BİLE BAZI ÖNEMLİ NOKTALARDA FETÖ VAR
'Cumhur İttifakı'nın ortağı olan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, programda FETÖ'nün siyasi ayağı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kalaycı, FETÖ’nün Türkiye’nin kılcal damarlarına kadar girdiğini, bugün bile bazı önemli noktalarda FETÖ’cülerin varlığını duyduklarını ifade etti.


FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞINI ÇIKARTMAK YARGININ İŞİ
FETÖ’nün siyasi ayağı meselesini MHP olarak gündeme getirdiklerini, CHP’nin de bu konu ile ilgili söylemlerinin olduğunu hatırlatan Kalaycı, şunları söyledi:

“CHP, hatta bazı isimlerin varlığından bahsetti. FETÖ ile bağlantılı bazı milletvekillerinin olduğunu dile getirdi. Bizim elimizde bir milletvekili ismi yok. İstihbaratın elinde isimler var mı onu da bilmiyoruz. FETÖ’nün her ayağına girildi, siyasi ayağına girilmedi. Somut belgelendirme olayında mı sorun var onu bilemiyoruz. Bu işleyişi sürdürecek olanlar savcılarımızdır. Yani işin siyasi ayağını ortaya çıkaracaklar savcılardır. Geçmiş darbe girişimleri ve sonrasında yaşananlara bakılacak olursa bu işlerin tek başına ordunun yapabileceği bir iş olmadığı anlaşılır. Darbelerin ardında hep bir siyasi desteğin olduğu görülmüştür. FETÖ’cülerin öncelikli hedefi sayın Cumhurbaşkanını devirmekti. Peki Cumhurbaşkanı, Başbakan kim olacaktı? Önceki darbelere bakılacak olursa 15 Temmuz’dan sonraki süreçte de eğer darbe girişimi başarılı olsaydı, ülkenin başına getirilecek isim bize göre belliydi. Darbe girişimini planlayanlar, işin siyasi ayağını da es geçmediler. FETÖ’nün muhakkak siyasi ayağı var. FETÖ ile mücadelenin siyasi ayağında eksiklikler var. Bu iş, yargının işi.”

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir