• DOLAR 7.97
  • EURO 9.463
  • ALTIN 487.38
  • ...
HÜDA PAR Van İl Başkanlığı: “Çığ nedeni ile yeni acılar yaşamak İstemiyoruz”

İl Başkanlığından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“4-5 Şubat 2020 tarihinde yaşanan çığ felaketi neticesinde 42 Vatandaşımız hayatını kaybetmiş ve 84 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaşanan acı olay hepimize derin acılara yaşatmıştır.

İlimizde kış mevsimi yaklaşmakta ve maalesef yapmış olduğumuz araştırmada kış aylarında yeni çığ felaketlerinin önüne geçmek adına Bahçesaray yolunda herhangi bir önleyici tedbirin alınmadığını müşahede ettik.

Bizler yeni acılar yaşamak istemiyoruz. Bu nedenle çığ döneminde verilen tünel gibi kalıcı sözlerin bir an önce yerine getirilmesini istiyoruz.

Ancak tünel gibi kalıcı tedbirlerin yapılmasının alacağı uzun süre de gözetilerek derhal “Perdeleme, Çelik Kafesli Önlem” gibi tedbirler alınarak en azından bu kış için yeni felaketlerin önüne geçilmelidir.

Benzeri örneklerini Yedigöller bölgesinde gördüğümüz çelik kafes ve perdeleme çalışmaları neticesinde bölgede yeni çığ felaketleri görülmemiştir.

HÜDA PAR olarak halkımızın güven ve selameti adına acil tedbir alma zorunlu bir hal aldığından bu açıklama yapılmıştır.” (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir