• DOLAR 8.106
  • EURO 9.598
  • ALTIN 497.44
  • ...
Dahlan'ın ekibine büyük operasyon

Filistin’de güvenlik birimlerinin, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) adına Ortadoğu’da karanlık faaliyetlerde bulunan ve darbe hazırlığında bulunan Filistin asıllı Muhammed Dahlan’ın Batı Şeria’daki yapılanmasına yönelik operasyon düzenlediği ve onlarca ismin gözaltına aldığı belirtildi. Gözaltına alınan isimler arasında Filistin’de el-Fetih hareketinde önemli konumlarda bulunan isimlerin de bulunduğu belirtildi.

 The New ARab internet sitesinin haberine göre, operasyonlar sonucu gözaltına alınan Dahlan’a bağlı yedi üst düzey el-Fetih yetkilisi arasında General Salim Safiyya ve el-Fetih Devrim Yüksek Konseyi üyesi Haytham el-Halabi’nin de bulunduğu belirtildi. Öte yandan Dahlan örgütüne yönelik operasyonların "BAE-İsrail normalleşme” (!) anlaşmasının imzalanmasının hemen ardından başladığı ve düzinelerce kişinin gözaltında olduğu bildirildi. Dahlan örgütünün el-Fetih’te konrtolü ele geçirme girişiminde bulunmaya hazırlandığı öne sürüldü.

Geçtiğimiz hafta ABD Büyükelçisi David Friedman, Siyonistlerle masaya oturmayı reddeden ve Körfez ülkelerinin “normalleşme” anlaşmalarına sert tepki gösteren Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas yerine Muhammed Dahlan’ı tercih edeceklerini belirterek, Filistin yönetimini hedef alan darbe girişimini ifşa etmişti. BAE ve Siyonistlerin uzun süredir Dahlan’ı Mahmud Abbas yerine geçirmek amacıyla planlamalar yaptığı da biliniyor. Türkiye geçtiğimiz aylarda, Muhammed Dahlan’ın 15 Temmuz Fetöcü darbe girişimindeki rolü nedeniyle ‘kırmızı bülten’ talebinde bulunmuştu.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir