• DOLAR 7.755
  • EURO 9.108
  • ALTIN 474.72
  • ...
Gaziantep'te yapılan güzel uygulama ile 4 bin çift, boşanmaktan vazgeçti
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Toplumun temel taşı olan aile yapısını korumak ve var olan sıkıntılara kalıcı çözümler bulmak adına Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Gaziantep Aile Destek Merkezi (GADEM) kentte boşanma sürecine giren çiftlere verdiği danışmanlık hizmetinde yüzde 85 oranında başarıya ulaştı.

Merkezde, boşanma sürecine giren 4 bin 856 çift, aile danışmanlığı hizmeti alarak yüzde 85 oranında başarı grafiği yakalanırken çiftlerin aile müessesi korundu.

Merkezde yüz yüze görüşmelerle ücretsiz olarak verilen hizmet, randevu sistemiyle yürütülüyor.

Aile içi iletişim problemleri yaşayan ya da boşanma sürecine girmiş çiftler için aile danışmanlığı görevini de üstlenen GADEM'le, Aile Mahkemeleri'ne boşanma amacıyla müracaat eden çiftlere ulaşarak aile danışmanlığı hizmetine yönlendirme yapılıyor.

GADEM'de danışmanlık hizmeti aldığı için memnuniyetini dile getiren N.A isimli kadın, ailesi ve kendisi için çok faydalı bilgiler aldığını belirterek "Yaşadığım sıkıntıları adım adım ilerleyerek atlattım. Şu anda eşim de ailem de bendeki değişimin farkındalar ve bu durumdan gayet hoşnutlar. Büyükşehrin GADEM gibi bir birime sahip olması hizmet açısından çok önemli." dedi.

Boşanma aşamasında olduğunu ve danışmanlık hizmetinin ardından fikrinin değiştiğini anlatan N.D. ise, "Ciddi ailevi sorunlarımız mevcuttu. Ailemizde geleceğimizin ne olacağına dair tedirginlik vardı. Aldığımız danışmanlık hizmetinden çok memnun kaldık. Aile içi iletişimimiz güçlendi, birbirimizi anlamaya başladık. Çok şükür şimdilerde sıkıntılarımızı büyük ölçüde azalttık." diye konuştu. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir