• DOLAR 7.848
  • EURO 9.21
  • ALTIN 476.37
  • ...
Trump, Siyonist işgal rejimi ile BAE arasında yapılan anlaşmayı duyurdu

Duyuruyu sosyal medya Twitter hesabı üzerinden yapan Trump, "Bugün büyük atılım. İyi muhteşem dostumuz israil ve BAE arasında tarihi barış anlaşması." ifadelerini kullandı. 

Siyonist işgal rejimi ile BAE arasında yapılan anlaşmaya ilişkin ortak açıklamayı da paylaştı. Yapılan ortak açıklamada, gelecek haftalarda işgal rejimi ile BAE'li yetkililerin bir araya gelerek yatırım, turizm, kültür, doğrudan uçuşlar, güvenlik, telekomünikasyon, teknoloji, enerji, sağlık, kültür, çevre, karşılıklı elçiliklerin açılması konularında ikili anlaşmalar yapacağı bildirildi.

Ortak açıklamada, Trump'ın talebi ve BAE'nin desteğiyle işgal rejiminin bazı bölgelerdeki yeni ilhak planlarını askıya alacağı da belirtilerek, "ABD, israil ve BAE, diğer milletlerle de diplomatik ilerleme kaydedileceğinden emin. Bu konuda birlikte çalışılacak." ifadesine yer verildi.

Açıklamanın devamında ise, "Trump'ın 28 Ocak'ta açıkladığı Orta Doğu Barış Planı çerçevesinde tarafların israil ve Filistin çatışmasına kalıcı bir çözüm bulunması için çalıştığı, Mescid-i Aksa ve Kudüs'teki diğer tüm ibadethanelerin tüm inançlardan kişiler için açık olması gerektiği" ifade edildi.

Anlaşmayı "tarihi bir an" olarak nitelendiren Trump, "Artık Ortadoğu'da olmak zorunda değiliz." açıklamasında bulundu. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir