• DOLAR 7.286
  • EURO 8.605
  • ALTIN 452.373
  • ...
Balkonu uyuşturucu serasına çevirmiş. Eğitim durumu ve mesleği şaşırttı!

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, jandarma tarafından düzenlenen operasyonda yakalanan, iki üniversite mezunu olduğu ve bir dönem psikologluk yaptığı belirlenen 36 yaşındaki Erkan Günay, uyuşturucu imalatı ve ticareti suçundan tutuklandı. Günay'ın, uyuşturucu serası haline getirdiği evinin balkonunda kovalarda yetiştirdiği skunk bitkileri ele geçirildi.

BALKONU UYUŞTURUCU SERASI HALİNE GETİRMİŞ
Manavgat'ın Sarılar Mahallesi'nde, uyuşturucu imalatı ve satışı yapıldığı ihbarı üzerine Jandarma KOM ekipleri tarafından araştırma başlatıldı. Yapılan araştırma sonucunda Erkan Günay'ın evinde uyuşturucu yetiştirdiği belirlendi. Geçen çarşamba günü Jandarma KOM ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından bir apartmanın çatı katında yaşayan Erkan Günay'ın evine baskın düzenlendi. Yapılan aramada, şüphelinin evini uyuşturucu serası haline getirdiği görülürken, balkonunda ve odalarında çeşitli kaplara ekilmiş vaziyette 216 kök skunk bitkisi, 1245 gram kurutulmuş skunk, hassas terazi, öğütme makinesi, paketlemede kullanılan şeffaf poşet ve suç geliri olduğu değerlendirilen 1600 dolar ele geçirildi.

BİR DÖNEM PSİKOLOGLUK YAPMIŞ
Jandarma tarafından gözaltına alınan ve iki üniversite mezunu olan Erkan Günay'ın daha önceleri psikologluk yaptığı, aynı zamanda sosyoloji bölümünü de bitirdiği tespit edildi. Şüphelinin karakol nezarethanesinde kendine zarar vermeye çalışarak başını duvara vurduğu ve bu anların da kameralar tarafından kaydedildiği öğrenildi.

TUTUKLANDI
Manavgat Devlet Hastanesi'ne götürülen şüpheli Erkan Günay başında herhangi bir hasar olup olmadığının tespiti için bir gün serviste tedavi altında tutuldu. Jandarmada işlemleri tamamlanan şüpheli Erkan Günay, adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkarılan Erkan Günay, 'uyuşturucu madde imalatı ve ticareti' suçundan tutuklandı.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir