• DOLAR 7.363
  • EURO 8.717
  • ALTIN 460.112
  • ...
Davetliler göbek attı, ceza düğün sahibine geldi

Aydın Karacasu’ya bağlı Ataeymir Mahallesi'nde yapılan bir düğünde, gelin ve damat dışında misafirlerin piste çıkarak oynadıkları gerekçesiyle düğün sonrası 9 bin 900 lira ceza kesildi.

DÜĞÜNDE BİR EKSİKLİĞE RASTLANMADI, CEZAİ İŞLEM UYGULANMADI
Adem ve Alev Ünal çiftinin 8 Nisan 2020’de yapılacak düğünleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemler gerekçesiyle uzun bir süre ertelendi. 1 Temmuz’dan sonra düğünlerin belirli şartlar altında serbest bırakılmasıyla çift, 4 Temmuz’da düğünlerini gerçekleştirmek üzere hazırlıklarını yaptı. Gerekli izinlerin alınmasının ardından 4 Temmuz 2020’de Ataeymir Mahallesi cemiyet alanında saat 17.00 sıralarında düğün başladı. Pide ve keşkek ikramının yapıldığı düğünde gelin ve damat saat 21.00 gibi piste çıktı. Sık sık jandarmanın kontrol gerçekleştirdiği düğünde, herhangi bir eksikliğe rastlanılmaması üzerine herhangi bir tutanak tutulmadı.

BİRGÜN SONRA SOSYAL MEDYAYA DÜŞEN GÖRÜNTÜLER, CEZAYI GETİRDİ
Düğünden bir gün sonra jandarma ekipleri, düğün sahibi Süleyman Ünal’ı karakola çağırıp sosyal medya hesaplarından paylaşıldığı belirtilen videoyu izleterek ceza kesti.

Kaymakamlık tarafından onaylanan Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi uyarınca damadın babasına 3 bin 150, müzisyene 3 bin 150 lira olmak üzere sosyal mesafeye uymadan oynayan 4 ayrı kişiye de 900’er lira olmak üzere toplam 9 bin 900 TL’lik ceza muhataplara tebliğ edildi.

KAYMAKAM, KENDİ MEMURUNA 4 AYRI CEZA KESTİRDİ
Muhtarlar toplantısında düğünde kesilen cezalar hakkında konuşan Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley ise “Kararlıyız. Düğünlerde kesinlikle maske ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilecek. İhlalleri de affetmeyeceğiz. Düğünde kuralları ihlal edenlerden biri de benim memurum. Kronik hasta gece 10.00’dan sonra çıkamaz, sokağa çıkma yasağını ihlal, 4 aydır da kronik rahatsızlığı olduğu için izindeymiş. Müdüre talimat verdim, gerekeni yapması için. Maske takmamak, sosyal mesafeyi korumamak ve düğünde oynamaktan 4 ayrı ceza kesilecek.” dedi.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir