• DOLAR 7.292
  • EURO 8.536
  • ALTIN 477.2
  • ...
Heniyye: “Siyonist işgal rejimi er ya da geç tarihin çöplüğüne gömülecektir”

Heniyye, Filistin davasının bütün insanlığın davası olduğunu belirterek hem Filistin içinde hem de dışında siyonist rejimin haksız ve hukuksuz adımlarını boşa çıkarmak üzere harekete geçilmesi gerektiğini belirtti.

Er ya da geç siyonist işgal rejiminin tarih çöplüğüne gömüleceğini söyleyen Heniyye, “Kalbinde Mescidi Aksa, Kudüs ve İslami değerlerimizin yer aldığı Filistin topraklarının her karışından işgalcileri kovuncaya kadar direnişe devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) ve Filistin Ulusal Kurtuluş Hareketi (Fetih)'in Ramallah’ta ortak basın açıklamasında bulunması konusuna değinen Heniyye, siyonist rejimin ilhak planlarına kaşı verilen mücadelenin böylece yeni bir ivme kazandığını kaydetti.

Heniyye, İslam ülkelerinin, işgal rejiminin Filistin halkına yönelik izlediği baskı ve zulüm politikalarının bir an önce sonlandırılması için İslam âleminin, devlet yöneticilerinin ve insan hakları savunucusu kurumların acil olarak caydırıcı adımlar atmasını talep etti.

Diğer taraftan Fetih ve Hamas hareketleri, Trump’ın "Yüzyılın Anlaşması" olarak isimlendirdiği sözde Orta Doğu barış planına ve siyonistlerin ilhak planına karşı ortak çalışma kararı aldı.

Video konferans yöntemiyle gerçekleşen görüşmede Fetih’i hareketin Merkez Yürütme Kurulu Genel Sekreteri Cibril er-Recub temsil ederken, Hamas hareketini ise Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri temsil etti.

Bundan sonra işgalci güçlere karşı Hamas ile birlikte hareket edileceğine işaret eden er-Recub, “Siyonist işgal rejimine karşı Batı Şeria’da, Gazze Şeridi’nde ve diğer tüm bölgelerde Filistin bayrağının altında birlikte savaşacağız. Herkesi, işgalcilerin planlarına karşı harekete geçmeye çağırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı el-Aruri de iç siyasete dair bütün anlaşmazlıkları dondurduklarını belirterek, Filistin davasının maruz kaldığı tehlike karşısında değerli ve stratejik bir ittifak kurmanın önemini vurguladı. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir