• DOLAR 13.549
  • EURO 15.349
  • ALTIN 789.245
  • ...
120 farklı yere mesaj gönderildi! Hamas'tan çok önemli çağrı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Filistin Enformasyon Merkezi'nde yer alan habere göre Hamas Siyasi Birim Başkanı İsmail Heniyye, Siyonist’in Batı Yaka’daki  Yahudi işgal birimlerinin ve Ürdün Vadisi’nin işgal yoluyla ilhak edilmesine karşı İslam âlemindeki siyasi partileri ve örgütleri, Filistin halkının haklı davasına destek vermeye çağırdı.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) lideri Heniyye, İslam coğrafyasındaki devlet başkanları, parti başkanları, siyasi yapıların yöneticileri ve önemli kuruluşların başındaki yetkililerin aralarında yer aldığı 120 farklı yere mesaj gönderdi. 

Filistin halkının haklarını, topraklarını, mukaddesatını, tarihini ve İslami kimliğini korumak için siyonist rejimin işgaline son verene kadar tüm çabaların birleştirilmesini isteyen Heniyye, devlet başkanları ve örgüt liderlerine gönderdiği mesajda, Siyonist işgal rejiminin Filistin'in Batı Yaka bölgesinin bazı kısımlarını resmen ilhak etme planına karşı bir acil eylem planı devreye sokma çağrısı yaptı.

Aynı zamanda işgal rejiminin Filistin halkına yönelik işlediği insanlık dışı suçların ve uluslararası yasaların rejim tarafından açık bir şekilde ihlal edilmesinin önlenmesini talep eden Heniyye, Mescidi Aksa’nın Yahudileştirme ve de bölünme tehdidinden korunması için Filistin halkının ortaya koyduğu direniş mücadelesinin desteklenmesini istedi.

ABD yönetiminin sınırsız desteğini arkasına alarak Filistin davasını kökünden tasfiye etmeyi hedefleyen Siyonist işgal rejiminin işgal politikalarının bütün tepkilere rağmen hız kesmeden sürdüğüne dikkat çeken Heniyye, Kudüs, Batı yaka ve Ürdün Vadisi’nin ilhak planının engellenmesi için İslam âleminin vakit kaybetmeden bir araya gelerek çözüm yolları araması gerektiğini belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın, işgal çetesi rejiminin Başbakanı  Netanyahu ile 28 Ocak'ta Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında açıkladığı sözde Orta Doğu barış planında, Batı Yaka'daki Yahudi işgal yerlerinin "İsrail'in toprağı" olarak kabul edilmesi ve Tel Aviv yönetiminin Filistin'e ait Ürdün Vadisi üzerindeki hakimiyetini sürdürmesi maddeleri yer alıyordu.

ABD ve işgalci siyonist rejimi yetkililerinden oluşan ortak komisyon, sözde barış planının ardından söz konusu bölgelerin "ilhakı" için Batı Yaka'da haritalandırma sürecine başlamıştı.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir