• DOLAR 7.393
  • EURO 8.981
  • ALTIN 444.633
  • ...
Bingöl'de Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nde tasfiye süreci tamamlandı

Bakanlığın TOKİ'ye devri ile Bingöl'de örnek bir projenin hayata geçirileceği ifade edildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Kültür Mahallesi'nde 15 hektar alan üzerinde uygulanan Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nde sözleşmeleri feshedilen yüklenici firmalara sözleşme iptallerinden kaynaklı haklarının ödenerek tasfiye sürecinin tamamlandığını müjdeledi.

923 hak sahibinin bulunduğu alanın, 2011 yılında Kentsel Dönüşüm ve Toplu Konut alanı ilan edildiğini, 2017 yılında hak sahiplerine ait yapıların yıkıldığını anımsatan Başkan Arıkan, kısa sürede kentin en önemli sorununa neşter vurduklarını söyledi.

Mağduriyetler sona eriyor

Hak sahiplerinin mağduriyetlerinin giderilmesi için yoğun bir gayret sarf ettiklerini kaydeden Başkan Arıkan, şunları söyledi:

Çözmemiz gereken sorunların başında yer alan kentsel dönüşüm için yoğun bir gayret sarf ettik. Tüm enerjimizi buraya harcadık, deyim yerindeyse Bingöl-Ankara arasında adeta mekik döşedik. Elhamdülillah emeklerimizin karşılığını almaya başladık. Belediye düzeyindeki işlemlerimizi tamamladık. Şimdi Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız alanı TOKİ'ye devredecek. İlk etapta alanda uygulanacak konutlar projelendirilecek ve akabinde konutlar üretilmeye başlanacak. Böylece hem uzun zamandır mağduriyet yaşayan hak sahiplerimizin konut özlemi sona erecek hem de Kültür Mahallesi yeni bir çehreye kavuşacak.

Örnek bir proje uygulanacak

Kentsel dönüşüm alanında örnek bir proje uygulanacağını belirten Başkan Arıkan, "İlimizi ziyaretinde hak sahipleriyle bir araya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, alanda Bingöl mimarisine uygun estetik görünümüyle örnek bir projenin hayata geçirileceğini müjdelemişti. Bu süreçte proje aşamasını bakanlığımızla tamamlayarak hak sahiplerimize sunacağız İnşallah." dedi.

Son olarak gelinen aşamanın hayırlı olmasını ve projenin nihai sonucuna ulaşmasını görmeyi de temenni eden Başkan Arıkan, projede emeği geçen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz başta olmak üzere tüm yetkililere ve teknik ekip ile yerel yönetimlere teşekkürlerini iletti. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir