• DOLAR 9.615
  • EURO 11.238
  • ALTIN 554.27
  • ...
Gaziantep Valisi Gül, YKS'ye girecek öğrencilerle görüştü
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) nedeniyle üniversite hazırlık sürecinde aldıkları eğitime evlerinden devam etmek zorunda kalan öğrencilerin heyecanına ortak olmak amacıyla Vali Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, telekonferans aracılığıyla öğrencilerle buluştu.

Öğrencilere hitap eden Gül, gençlerin Covid-19 salgını nedeniyle engellenen eğitimlerinin Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (GASMEK) bünyesinde internet üzerinden verilerek tamamlatılmaya çalışıldığını söyledi.

Gül, "Burada şehrin eğitim şehri olabilmesi için diğer alanlarda olduğu gibi eğitimde de iddialı olabilmesi için sizlere imkân sağlanması gerekiyor. Türkiye'de çok az yerde olan hatta bu kadar büyük ölçekte hiçbir yerde olmayan bu organizasyon, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde GASMEK'te bulunan arkadaşlarımız sizlere sundu. Pandemi sürecinde bir anlamda olduğunda daha önce yapılan hazırlıklar bunun altyapısını oluşturdu. 'Derslere gidemedik, geri kaldık' dememeniz için çalışılıyor. Şundan emin olun ki başka şehirde olan öğrenciler sizlerden daha geridedir." dedi.

Salgınla mücadelede herkesin el ele vererek daha iyi duruma gelebileceğini ifade eden Gül, "Salgın sürecinde sınavı kazanmak çok önemli ama daha önemlisi kendimizi ve ailemizi muhafaza etmektir. Bunun için de daha disiplinli hayatımızın olması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Salgın tedbirlerine dikkat edilmesi gerektiğini belirten Gül, "Temizliğe, sosyal mesafeye, kapalı yerlere girmemeye dikkat etmemiz gerekiyor. Maskeli yaşama devam edeceğiz. Hem kendiniz hem de aileniz için gençlerimize çok büyük iş düşüyor. Siz, topluma yön verecek kabiliyetteki ve yetenekteki kişilersiniz. Bu açılardan sizlere ihtiyacımız var." şeklinde konuştu.

Vali Gül'ün ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe de gençlere hitap etti. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir